Real Madrid guruh bosqichida moliyaviy yetakchi bo‘ldi
Klublar jahon chempionati moliyaviy natijalari nafaqat muxlislar, balki tahlilchilar orasida ham katta qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marca nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Madridning "Real" klubi AQShdagi musobaqaning guruh bosqichida eng ko‘p daromad olgan jamoa bo‘ldi. Ispaniya klubi 32,8 million yevro miqdorida belgilangan to‘lovlarni oldi, bu boshqa ishtirokchilardan yuqori natija hisoblanadi.
Play-offga chiqish uchun berilgan mukofotlar va boshqa bonuslar hisobga olinib, umumiy olinish summa 43,55 million yevrogacha yetdi. Ikkinchi o‘rinni "Manchester Siti" egalladi.
Bu jamoa 30,9 million yevro kafolatlangan daromad olgan bo‘lsa, yakuniy summa 42,51 millionga yetdi. Uchinchi o‘rinda esa Myunxenning "Bavariya" klubi turibdi. U 27,8 million yevro miqdoridagi belgilangan to‘lovlarni qo‘lga kiritib, jami daromadni 37,69 million yevroga yetkazdi.
Ushbu raqamlar klub jahon chempionatining moliyaviy samaradorligini ko‘rsatadi va jamoalarning iqtisodiy tomonlarini tahlil qilishda muhim ahamiyatga ega. Musobaqa dunyo bo‘ylab futbol klublari uchun nafaqat sport maydonida, balki moliyaviy jihatdan ham katta imkoniyatlar yaratmoqda.

Реал Мадрид стал финансовым лидером на групповом этапе
Финансовые результаты клуба на чемпионате мира вызывают большой интерес не только у болельщиков, но и у аналитиков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно данным издания Marca, мадридский "Реал" стал командой с наибольшими доходами на групповом этапе соревнования в США. Испанский клуб получил 32,8 миллиона евро в виде установленных выплат, что является высоким результатом по сравнению с другими участниками.
С учетом призовых за выход в плей-офф и других бонусов общая сумма доходов достигла 43,55 миллиона евро. Второе место занял "Манчестер Сити".
Эта команда получила 30,9 миллиона евро гарантированного дохода, а конечная сумма составила 42,51 миллиона. На третьем месте находится мюнхенская "Бавария". Она получила 27,8 миллиона евро в виде установленных выплат, увеличив общий доход до 37,69 миллиона евро.
Эти цифры показывают финансовую эффективность клубного чемпионата мира и имеют важное значение для анализа экономических аспектов команд. Соревнование создает большие возможности для футбольных клубов по всему миру не только на спортивной арене, но и в финансовом плане.