La Liga prezidenti Xavyer Tebas "Atletik" jamoasining murojaati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Barselona" rahbariyati Nikо Uilyamsga qiziqish bildirgani haqida bayonot berganidan so‘ng, Bilbo jamoasi katalon klubi moliyaviy holati bo‘yicha ma’lumot olish uchun La Ligaga murojaat qildi. "Atletik" shikoyat qilgan, chunki "Barselona" ochiqchasiga o‘yinchini sotib olish istagini e’lon qilgan. FIFA qoidalarida himoyalangan davr mavjud bo‘lib, biz bu masalaga aralashish vakolatiga ega emasmiz.
Biz har doimgidek "Barselona" o‘yinchilarni rasmiy tarzda sotib olish uchun qoidalarga rioya qilishini nazorat qilamiz. Bu Nikо Uilyams, Erling Holann, Lionel Messi yoki boshqa kim bo‘lishidan qat’i nazar amal qiladi.
Biz qoidalarga o‘zgartirish kiritmaymiz. Umid qilamanki, "Barselona" 1:1 qoidalariga to‘liq rioya qiladi. Buni barcha klublarga tilayman.

Руководитель Ла Лиги призвал Барселону соблюдать правила трансферов
Президент Ла Лиги Хавьер Тебас высказался о жалобе команды "Атлетик". Об этом сообщает Euro-football.ru.
После того как руководство "Барселоны" сделало заявление о заинтересованности в Нико Уильямсе, команда из Бильбао обратилась в Ла Лигу за информацией о финансовом состоянии каталонского клуба. "Атлетик" подал жалобу, так как "Барселона" открыто заявила о намерении купить игрока. В правилах FIFA существует защищенный период, и мы не имеем полномочий вмешиваться в этот вопрос.
Мы, как всегда, будем следить за тем, чтобы "Барселона" соблюдала правила при официальной покупке игроков. Это касается как Нико Уильямса, так и Эрлинга Холанда, Лионеля Месси или кого-либо еще.
Мы не будем вносить изменения в правила. Надеюсь, что "Барселона" полностью соблюдает правила 1:1. Это касается всех клубов.