Morata «Komoga» o‘tishi to‘xtatilishi mumkin
Hujumchi Alvaro Morataning "Komoga" o'tishi bekor bo‘lishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fevral oyida "Galatasaroy" hujumchini "Milan" klubidan bir yilga ijaraga olgandi. Hozirda "rossoneri" ijara shartnomasini bekor qilish haqida muzokaralar olib bormoqda, shunda Morata "Komoga" borib, Sesk Fabregas bilan birga o‘ynashi mumkin bo‘ladi. CalcioMercato xabariga ko‘ra, "Galatasaroy" klubi bu vaziyatdan norozi va Morataning kuch ishlatib klubni tark etishga harakat qilayotganini hisoblamoqda.
Vaziyat murakkab bo‘lsa-da, "Milan" barcha tomonlarni qoniqtiradigan yechim topishga intilmoqda. "Galatasaroy" muzokaralarga tayyor, ammo kompensatsiya olishni istaydi.
Bu mantiqan to‘g‘ri, chunki "aslanlar" Moratani bepul emas, balki olti million yevroga ijaraga olishgan. Klub ushbu mablag‘ni hisobga olib, ijara shartnomasini to‘g‘ri hal qilishni xohlamoqda.
Shuningdek, tomonlar o‘zaro manfaatlarni himoya qilishga harakat qilmoqda. Morataning kelajagi hali aniq emas, lekin vaziyat tez orada hal bo‘lishi kutilmoqda.

Мората может быть остановлен в переходе в «Комогу»
Переход нападающего Альваро Мораты в "Комогу" может быть отменен. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В феврале "Галатасарай" арендовал нападающего у клуба "Милан" на год. В настоящее время "россонери" ведут переговоры о расторжении арендного соглашения, чтобы Мората мог перейти в "Комогу" и играть вместе с Сеском Фабрегасом. Согласно информации CalcioMercato, клуб "Галатасарай" недоволен этой ситуацией и считает, что Мората пытается силой покинуть клуб.
Хотя ситуация сложная, "Милан" стремится найти решение, которое устроит все стороны. "Галатасарай" готов к переговорам, но хочет получить компенсацию.
Это логично, поскольку "асланы" арендовали Морату не бесплатно, а за шесть миллионов евро. Клуб хочет правильно решить вопрос с арендным соглашением, учитывая эту сумму.
Также стороны пытаются защитить свои интересы. Будущее Мораты пока неясно, но ожидается, что ситуация будет разрешена в ближайшее время.