Lokomotiv murabbiyni almashtirishdan qo‘rqmoqda, deydi Genich
Toshkentning "Lokomotiv" jamoasining bosh murabbiyi haqida sharhlovchi va ekspert Konstantin Genich fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoada murabbiy almashinuvidan qo‘rqilgandek taassurot qoldirayotganini aytdi. Ehtimol, jamoa veteranlar, jumladan Barinov bilan maslahatlashgan.
Batrakov va Pinyayevning o‘sayotganini ko‘rishdi. Genichning so‘zlariga ko‘ra, o‘zi Mihail Mikhailovich ham bir necha bor iste’foga chiqmoqchi bo‘lgan, lekin oxir-oqibat qolishga qaror qilgan. "Lokomotiv" jamoasini yosh rus murabbiy Mihail Galaktionov boshqarib kelmoqda va u deyarli uch yildan beri jamoani boshqaradi.
O‘tgan mavsumni jamoa musobaqa jadvalida faqat oltinchi o‘rinda yakunlagan. Rossiya Kubogida esa "Lokomotiv" yarim finalga chiqqan, bu esa jamoaning mintaqaviy yo‘llar bo‘yicha kuchli raqobatlashayotganini ko‘rsatadi.
Jamoaning kelajakdagi ish faoliyati va murabbiyning qarorlari futbol muxlislari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda. Genichning fikricha, o‘zgarishlar va strategik qarorlar "Lokomotiv"ning natijalarini yaxshilashga yordam beradi.

Локомотив боится менять тренера, говорит Генич
Эксперт и комментатор Константин Генич высказал свое мнение о главном тренере ташкентского "Локомотива". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что складывается впечатление, что в команде боятся смены тренера. Возможно, команда консультировалась с ветеранами, включая Баринова.
Они увидели, как растут Батраков и Пиняев. По словам Генича, сам Михаил Михайлович несколько раз хотел уйти в отставку, но в итоге решил остаться. Команду "Локомотив" возглавляет молодой российский тренер Михаил Галактионов, который руководит командой почти три года.
В прошлом сезоне команда завершила соревнования на шестом месте в таблице. В Кубке России "Локомотив" дошел до полуфинала, что свидетельствует о сильной конкуренции команды на региональных путях.
Будущее команды и решения тренера внимательно отслеживаются футбольными болельщиками. По мнению Генича, изменения и стратегические решения помогут "Локомотиву" улучшить свои результаты.