Stanislav Agkatsev Krasnodar jamoasining eng yaxshi darvozaboni deb topildi
Chempionlikni qo‘lga kiritgan «Krasnodar» jamoasining darvozaboni Stanislav Agkatsev Rossiya Premyer ligasining o‘tgan mavsumidagi eng yaxshi darvozaboni deb topildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda RPLning rasmiy Telegram kanali xabar berdi. Eslatib o‘tish joizki, «Krasnodar» jamoasi o‘tgan mavsumda o‘zining tarixida birinchi marta Rossiya chempioni bo‘ldi. Bu klublar tarixidagi o‘n yetti yil ichida birinchi yirik sovrin hisoblanadi.
Janubiy jamoa musobaqa jadvalida Sankt-Peterburgning mashhur «Zenit» klubidan bir ochko ko‘p to‘plagan. Stanislav Agkatsevga kelsak, u Premyer liga doirasida o‘tgan barcha 30 o‘yinda maydonga tushdi. Bu uchrashuvlarda u jami 23 ta gol o‘tkazib yubordi, shuningdek 15 ta o‘yinda darvozasini daxlsiz saqladi.
Transfermarkt sayti 23 yoshli darvozabonning bozor qiymatini 7,5 million yevroga baholagan. Agkatsevning barqaror o‘yinlari va ishonchli darvozabonligi «Krasnodar»ning muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shdi.
Uning jamoadagi roli va o‘yindagi hissasi yuqori baholangan. Premyer ligadagi bu yutuq kelajakda unga yanada katta imkoniyatlar ochishi kutilmoqda.

Станислав Агкатцев был признан лучшим вратарем команды Краснодар
Вратарь команды «Краснодар», ставший чемпионом, Станислав Агкатцев был признан лучшим вратарем Российской Премьер-Лиги в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщил официальный Telegram-канал РПЛ. Стоит отметить, что команда «Краснодар» в прошлом сезоне впервые в своей истории стала чемпионом России. Это первый крупный трофей за семнадцать лет в истории клубов.
Южная команда набрала на одно очко больше, чем знаменитый клуб «Зенит» из Санкт-Петербурга. Что касается Станислава Агкатцева, он выходил на поле во всех 30 матчах, прошедших в рамках Премьер-Лиги. В этих встречах он пропустил в общей сложности 23 гола, а также сохранил свои ворота в неприкосновенности в 15 матчах.
Сайт Transfermarkt оценил рыночную стоимость 23-летнего вратаря в 7,5 миллиона евро. Стабильные игры Агкатцева и его надежная вратарская игра внесли значительный вклад в успех «Краснодара».
Его роль в команде и вклад в игру были высоко оценены. Этот успех в Премьер-Лиге ожидается, что откроет для него еще большие возможности в будущем.