Juma kuni Rossiya Premyer Ligasi o‘tgan mavsumining eng yaxshi futbolchilariga mukofotlar topshirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Eng yaxshi o‘yinchi" nominatsiyasida "Krasnodar" jamoasi hujumchisi Jon Kordoba g‘olib bo‘ldi. Kolumbiyalik futbolchi sahnaga chiqib, mukofotni qabul qildi. Kordoba uchun bu kechada uchinchi mukofot bo‘ldi.
Avvalroq u "buzoq"lar jamoasi hujumchisi sifatida o‘tgan mavsumda eng yaxshi hujumchi va eng yaxshi gol muallifi sifatida ham taqdirlangan edi. Eng yaxshi gol "Krilya Sovetov"ga qarshi o‘yinda kiritilgan edi. O‘tgan Rossiya chempionatida Jon Kordoba 25 ta o‘yin o‘tkazib, 12 ta gol urdi va jamoadoshlariga 7 ta golli uzatma berdi.
"Krasnodar" jamoasi tarixida birinchi marta mamlakat chempioni bo‘ldi. Ushbu yutuqlar klub va futbolchining o‘sib borayotgan kuchini tasdiqlaydi.
Futbol muxlislari va mutaxassislar Jon Kordobani yuqori baholamoqda va uning kelajakdagi faoliyati uchun katta umidlar bor.

Джон Кордоба стал лучшим футболистом чемпионата России
В пятницу в Российской Премьер-Лиге были вручены награды лучшим футболистам прошедшего сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В номинации "Лучший игрок" победителем стал нападающий команды "Краснодар" Хуан Кордоба. Колумбийский футболист вышел на сцену и получил награду. Для Кордобы это была третья награда в тот вечер.
Ранее он был награжден как лучший нападающий и лучший бомбардир прошедшего сезона в команде "быков". Лучший гол был забит в матче против "Крыльев Советов". В прошедшем чемпионате России Хуан Кордоба провел 25 матчей, забил 12 голов и отдал 7 голевых передач своим партнерам по команде.
Команда "Краснодар" впервые в своей истории стала чемпионом страны. Эти достижения подтверждают растущую силу клуба и футболиста.
Футбольные болельщики и эксперты высоко оценивают Хуана Кордобу и возлагают большие надежды на его будущее выступление.