Ivan Perishich PSV bilan 2027 yilgacha shartnoma uzaytirdi
Hujumchi yarim himoyachi Ivan Perishich PSV bilan shartnomasini uzaytirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eindhoven shahridagi klubning rasmiy saytida 36 yoshli xorvatiyalik futbolchi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan ikki yillik mehnat bitimini imzolagani haqida xabar berildi. Ivan Perishich uchun bu ajoyib kun bo‘ldi. U o‘z oilasi va yaqinlari bilan birga o'tgan mavsumni yaxshi o‘tkazganini ta’kidladi.
Mavsum murakkab bo‘lsa-da, chempionlik g‘alabasi katta voqea bo‘lgan. Klubning muxlislari ajoyib qo‘llab-quvvatlash ko‘rsatgan.
Perishich yangi mavsumda futbolchilar va muxlislar birgalikda yanada yuqori natijalarga erishishiga umid bildirgan. Ivan Perishich PSV safiga o‘tgan yilning sentyabr oyida qo‘shilgan. Shu vaqtga qadar u 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 16 ta gol urdi va 11 ta golga uzatma berdi.
Uning tajribasi va mahorati klub uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, jamoaning yangi yutuqlarga erishishida asosiy rol o‘ynashi kutilmoqda.

Иван Перишич продлил контракт с ПСВ до 2027 года
На официальном сайте клуба из Эйндховена сообщается, что 36-летний хорватский футболист подписал трудовое соглашение, рассчитанное до середины 2027 года. Для Ивана Перишича это был замечательный день. Он отметил, что провел прошлый сезон хорошо вместе со своей семьей и близкими.
Хотя сезон был сложным, победа в чемпионате стала большим событием. Болельщики клуба оказали отличную поддержку.
Перишич выразил надежду, что в новом сезоне игроки и болельщики вместе добьются еще больших результатов. Иван Перишич присоединился к ПСВ в сентябре прошлого года. С тех пор он провел 35 матчей, забил 16 голов и сделал 11 голевых передач.
Его опыт и мастерство имеют важное значение для клуба и ожидается, что они сыграют ключевую роль в достижении новых успехов команды.