«Barselona» jamoasining yulduz qanot himoyachisi Rafinya Klublar jahon chempionati o‘tkazilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi turnirga nisbatan ijobiy munosabatda emas, chunki taqvimdagi ishlar juda gavjum. Rafinya aytishicha, agar PSJ jahon chempionatining finaliga chiqqan taqdirda, bir oy ichida ular Yevropa Superkubogi uchun o‘yinga chiqadi.
Bu futbolchilarga katta yuk bo‘ladi. Unga ko‘ra, ta’tildan voz kechib, majburiyat tufayli o‘ynash noto‘g‘ri.
Hech kim futbolchilardan bunday o‘ynashni xohlash-yo‘qligini so‘ramagan. Shuni ta’kidlash kerakki, hozirda «Barselona» Klublar jahon chempionatida ishtirok etmayapti. Kataloniyaning futbolchilari hozir dam olishda.
Rafinyaning fikrlari sport sohasidagi muhim masalalardan biri bo‘lib, futbolchilarning o‘z tanlovi va sog‘lig‘i ustuvor hisoblanishi kerakligini ko‘rsatadi. Turnirlar sonining ko‘pligi futbolchilarga qo‘shimcha bosim o‘tkazmoqda, shuning uchun ham ularning fikri inobatga olinishi muhimdir.

Рафинья сказал, что необходимо учитывать мнение футболистов
Звёздный защитник «Барселоны» Рафинья высказал своё мнение о проведении клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист не имеет положительного отношения к турниру, так как календарь очень загружен. По словам Рафиньи, если ПСЖ выйдет в финал чемпионата мира, то через месяц им предстоит сыграть за Европейский Суперкубок.
Это создаст большую нагрузку для футболистов. По его мнению, неправильно играть из-за обязательств, отказываясь от отпуска.
Никто не спрашивал футболистов, хотят ли они так играть или нет. Следует отметить, что в настоящее время «Барселона» не участвует в клубном чемпионате мира. Футболисты Каталонии сейчас отдыхают.
Мнения Рафиньи поднимают важный вопрос в спортивной сфере, показывая, что выбор и здоровье футболистов должны быть приоритетом. Большое количество турниров создаёт дополнительное давление на футболистов, поэтому важно учитывать их мнение.