Zamin.uz Navbatdagi mavsumga tayyorgarlik doirasida "Zenit" jamoasi do‘stlik uchrashuvi o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv “Gazprom Arena” stadionida 9 iyul, chorshanba kuni bo‘lib o‘tadi. G‘arbiy Yevropaning taniqli jamoalaridan biri – Shveytsariyaning "Syon" jamoasi raqib sifatida maydonga tushadi. Shveytsariya futbol ittifoqi "Syon" jamoasiga Rossiyaga safar qilishdan tiyilishni maslahat bergani haqida ma’lumot berildi.
Bu tavsiya UEFA va FIFA tomonidan qo‘yilgan Rossiya futboliga nisbatan sanksiyalar bilan bog‘liq. Shunga qaramay, rasmiy musobaqa bo‘lmagani sababli Shveytsariya futbol ittifoqi "Syon" jamoasining "Zenit"ga qarshi o‘ynashini taqiqlay olmadi.
Shu sababli ular faqat maslahat berish bilan cheklanib qolishdi. Qayd etish kerakki, "Syon" tarkibida rossiyalik yarim himoyachi Anton Miranchuk ham o‘ynaydi. Bu uchrashuv jamoalarga yangi mavsum oldidan o‘z o‘yinlarini sinab ko‘rish, taktika va jamoa holatini yaxshilash imkonini beradi.
Do‘stlik uchrashuvlari professional jamoalar uchun muhim tayyorgarlik bosqichi hisoblanadi. Shunday qilib, bu o‘yin muxlislar uchun ham qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Семшов: Боруссия одержит победу над Монтерреем
Zamin.uz В рамках подготовки к следующему сезону команда "Зенит" проведет товарищеский матч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч пройдет на стадионе "Газпром Арена" 9 июля, в среду. На поле выйдет одна из известных команд Западной Европы – швейцарская команда "Сьон". Швейцарская футбольная ассоциация сообщила, что посоветовала команде "Сьон" воздержаться от поездки в Россию.
Это рекомендация связана с санкциями, наложенными на российский футбол УЕФА и ФИФА. Тем не менее, поскольку официального соревнования не будет, Швейцарская футбольная ассоциация не смогла запретить команде "Сьон" играть против "Зенита".
Поэтому они ограничились только рекомендацией. Стоит отметить, что в составе "Сьона" также играет российский полузащитник Антон Миранчук. Этот матч даст командам возможность протестировать свои игры, улучшить тактику и состояние команды перед новым сезоном.
Товарищеские матчи считаются важным этапом подготовки для профессиональных команд. Таким образом, ожидается, что эта игра будет интересной и для болельщиков.