Eduard Spercyan yangi mavsumda Krasnodarda qoladi yoki yo‘q
“Krasnodar” jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Eduard Spertsyan o‘z kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa sardori bilan yangi mavsumda qolishi yoki ketishi borasida savol berildi. Spertsyan bu qarorni hozircha qabul qila olmasligini aytdi.
U ta’kidlashicha, ta’tilidan endi qaytib, “Krasnodar” jamoasi bilan mashg‘ulotlarni boshlagan va keyingi voqealar qanday bo‘lsa, shunday bo‘ladi. Eduard Spertsyanga 25 yosh.
Mashhur Transfermarkt portali mutaxassislari uning qiymatini 25 million yevroga baholamoqda. Uning “Krasnodar” bilan amaldagi shartnomasi yana bir mavsum, ya’ni 2026 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
Ma’lumki, bahor oylarida “Krasnodar” Rossiya chempionati tarixida ilk bor chempionlikni qo‘lga kiritdi. Shu bilan birga, Spertsyan mavsumning eng yaxshi yarim himoyachisi deb topildi.
Uning jamoaga bo‘lgan sodiqligi va ishtiyoqi o‘yindagi muvaffaqiyatlarida muhim rol o‘ynadi. Hozircha futbolchi kelajakdagi rejalari haqida aniq fikr bildirmadi, biroq o‘z jamoasi bilan ishlashni davom ettirish niyatida.
Bu esa muxlislar uchun ijobiy xabar bo‘lishi mumkin. Futbolchining faoliyati va rivojlanishi jamoa natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishda davom etadi.

Эдуард Сперцян останется в Краснодаре в новом сезоне или нет
Нападающий полузащитник команды "Краснодар" Эдуард Спертян высказал свое мнение о своем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему был задан вопрос о том, останется ли он с капитаном команды в новом сезоне или уйдет. Спертян сказал, что пока не может принять это решение.
Он отметил, что только что вернулся с отпуска и начал тренировки с командой "Краснодар", и что дальнейшие события будут развиваться так, как будут. Эдуарду Спертяну 25 лет.
Эксперты популярного портала Transfermarkt оценивают его стоимость в 25 миллионов евро. Его действующий контракт с "Краснодаром" будет действовать еще один сезон, то есть до середины 2026 года.
Известно, что весной "Краснодар" впервые в истории чемпионата России завоевал чемпионство. При этом Спертян был признан лучшим полузащитником сезона.
Его преданность команде и стремление сыграли важную роль в успехах на поле. Пока футболист не высказал четкого мнения о своих планах на будущее, однако намерен продолжать работать с своей командой.
Это может быть положительной новостью для болельщиков. Деятельность и развитие футболиста продолжат оказывать положительное влияние на результаты команды.