Latsio Sarri bilan kelishuvni rasmiy tasdiqladi
Latsio klubi rasmiy ravishda ma’lum qildi, Maursitso Sarri moliyaviy beqarorlik va ommaviy axborot vositalarida tarqalgan shubhalarga qaramay, jamoa bilan ishlashni davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub saytida aytilishicha, ertalab Latsio prezidenti Klaudio Lotito va bosh murabbiy o‘rtasida batafsil telefon suhbati bo‘lib o‘tgan. Asosiy mavzu likvidlik indeksi haqida bo‘lib, u klubning transfer siyosati va moliyaviy barqarorligiga bevosita ta’sir qiladi.
Rasmiy bayonotga ko‘ra, Lotito Sarriga ushbu qoidaning texnik jihatlarini va kelajakdagi transfer kampaniyasiga ta’sirini tushuntirgan. To‘liq ma’lumotga ega bo‘lgan Sarri ishni davom ettirishga tayyorligini bildirgan va loyiha oldidagi sodiqligini tasdiqlagan, garchi vaqtinchalik qiyinchiliklar mavjud bo‘lsa ham. Eslatib o‘tamiz, iyun boshida Latsio Sarri bosh murabbiy lavozimiga qaytganini e’lon qilgan edi.
Bu qaror jamoaning kelajakdagi rejalari va rivojlanish yo‘nalishidagi muhim qadam sifatida qabul qilinmoqda. Sarri jamoani yangi marralarga olib chiqishga tayyor, klub esa moliyaviy jihatdan barqarorlikni ta’minlash uchun zarur choralarni ko‘rmoqda.

Лацио официально подтвердил соглашение с Сарри
Клуб Лацио официально сообщил, что Маурицо Сарри, несмотря на финансовую нестабильность и распространяемые в СМИ сомнения, продолжит работать с командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На сайте клуба говорится, что утром состоялся подробный телефонный разговор между президентом Лацио Клаудио Лотито и главным тренером. Основной темой был индекс ликвидности, который непосредственно влияет на трансферную политику клуба и финансовую стабильность.
Согласно официальному заявлению, Лотито объяснил Сарри технические аспекты этого правила и его влияние на предстоящую трансферную кампанию. Сарри, обладая полной информацией, заявил о готовности продолжить работу и подтвердил свою преданность проекту, несмотря на временные трудности. Напомним, что в начале июня Лацио объявил о возвращении Сарри на пост главного тренера.
Это решение рассматривается как важный шаг в будущих планах команды и направлении ее развития. Сарри готов вывести команду на новые высоты, а клуб принимает необходимые меры для обеспечения финансовой стабильности.