Zenit futbolchisini Fenerbahchaga taklif qildi
Zenit jamoasining yarim himoyachisi Vendelning kelajagi yana faol muhokama mavzusiga aylandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu boradagi so‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, Sankt-Peterburg klubining bosh direktori Aleksandr Medvedev Turkiya klubi prezidenti bilan braziliyalik futbolchi sotib olish masalasida muzokaralar olib bormoqda. Manbalarning xabar qilishicha, kelishuv oldingi mavsum oxirida Vendelning Braziliyaning Botafogo klubiga o‘tishi bo‘yicha amalga oshmagan bitim shartlari asosida ko‘rib chiqilmoqda.
O‘sha paytda tashkilotchilik sabablariga ko‘ra transfer yakunlanmagan edi, garchi tomonlar shartlarga kelishgan bo‘lsa ham. Hozirda Fenarbahche klubi bilan olib borilayotgan muzokaralar faqat dastlabki bosqichda, aniq kelishuvlar hali mavjud emas.
2024/25 yilgi mavsumda Vendel Zenit safida 27 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urish va 13 ta golga assistentlik qilish ko‘rsatkichiga erishdi. Shu sababli, uning jamoada qolishi yoki yangi klubga o‘tishi haqidagi qarorlar yaqin kelajakda aniqlashishi kutilmoqda.

Зенит предложил футболиста Фенербахче
Будущее полузащитника Зенита Вендала снова стало предметом активного обсуждения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно последним данным, генеральный директор петербургского клуба Александр Медведев ведет переговоры с президентом турецкого клуба о покупке бразильского футболиста. По информации источников, соглашение рассматривается на основе условий не состоявшейся сделки о переходе Вендала в бразильский клуб Ботафого в конце прошлого сезона.
Тогда трансфер не был завершен по организационным причинам, хотя стороны и согласовали условия. В настоящее время переговоры с Фенербахче находятся только на начальной стадии, конкретных соглашений пока нет.
В сезоне 2024/25 Вендал провел 27 матчей за Зенит, забил 2 гола и сделал 13 голевых передач. Поэтому решение о его дальнейшем пребывании в команде или переходе в новый клуб ожидается в ближайшем будущем.