Batrakov «Tottenxem» jamoasida o‘ynashi mumkinligi aytildi
Rossiyalik xokkeychi Mixail Sergachyov Rossiya premer-ligasidagi (RPL) o‘yinchilardan qaysi biri hozirda "Tottenhem"ga o‘tishi mumkinligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sergachyov "Legalbet"ga bergan intervyusida yosh va istiqbolli futbolchi Batrakovni misol keltirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov bugun yoshlar orasida mukofot olgan va o‘yinini kuzatganida unga yoqqan.
Sergachyov yaqinda "Tottenhem" jamoasining natijalarini ham diqqat bilan kuzatib borayotganini aytdi. Rossiyada esa u ko‘pincha Moskva "Spartak"ining o‘yinlariga borib turadi.
O‘tgan mavsumda 20 yoshli Batrakov "Lokomotiv" safida 37 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urgan va 10 ta samarali uzatmalar qilgan. Batrakov avvalgi mavsum RPLda eng yaxshi yosh futbolchi deb topilgan.
Sergachyovning fikricha, u hozirgi vaqtda "Tottenhem"ga mos keladigan iqtidorli o‘yinchi hisoblanadi. Bu esa yosh futbolchilarning xalqaro miqyosda e’tirof etilayotganidan dalolat beradi.
Shuningdek, Rossiyadagi yirik klublar o‘yinchilari chet el jamoalaridan e’tibor olayotgani futbol rivojlanishining muhim ko‘rsatkichidir.

Батраков может играть в команде «Тоттенхэм»
Российский хоккеист Михаил Сергачев ответил на вопрос, какой из игроков Российской Премьер-Лиги (РПЛ) может перейти в «Тоттенхэм». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сергачев в интервью «Legalbet» привел в пример молодого и перспективного футболиста Батракова. По его словам, Батраков сегодня получил награду среди молодежи, и ему понравилась его игра.
Сергачев также отметил, что внимательно следит за результатами команды «Тоттенхэм». В России он часто посещает игры московского «Спартака».
В прошлом сезоне 20-летний Батраков провел 37 матчей за «Локомотив», забил 15 голов и сделал 10 результативных передач. Батраков был признан лучшим молодым футболистом РПЛ в прошлом сезоне.
По мнению Сергачева, он в настоящее время является талантливым игроком, подходящим для «Тоттенхэма». Это свидетельствует о том, что молодые футболисты признаются на международном уровне.
Также внимание к игрокам крупных клубов России со стороны зарубежных команд является важным показателем развития футбола.
На шестом этапе Лиги чемпионов Европы, то есть в матче 1/8 финала, в Норвегии состоялся неожиданный и значимый матч. Об этом сообщает Zamin.uz. Норвежская команда Будё-Глимт на своем домашнем поле