Lukas Paketa Braziliyaga qaytishni rejalashtirmoqda
Vest Hemning hujumchi yarimhimoyachisi Lukas Paketa vatani Braziliyaga qaytishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, 27 yoshli futbolchi faoliyatini boshlagan Flamengo jamoasiga qaytmoqchi. Flamengo klubida uning transfer qilish g‘oyasi ijobiy qabul qilinmoqda.
Shu bilan birga, Vest Hem braziliyalik futbolchi bo‘yicha hozircha qaror qabul qilmagan, ammo agar uni sotishga qaror qilinsa, jamoa taxminan 35 million yevro daromad ko‘rishi mumkin. O‘tgan mavsumda Paketa barcha musobaqalarda jami 36 o‘yinda ishtirok etib, 5 marta raqib darvozasini ishg‘ol qilgan. Ayni paytda futbolchi sportga pul tikish bilan bog‘liq jiddiy muammolarga duch kelayotgani haqida ilgari xabarlar paydo bo‘lgandi.
Unga umrbod diskvalifikatsiya tahdidi mavjudligi haqida ma’lumot berilgan. Shu sababli, futbolchining kelajagi va jamoadagi holati hozircha noaniq bo‘lib qolmoqda. Flamengo va Vest Hem o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda.
Paketaning vatanga qaytishi uning sport faoliyatini qayta jonlantirishga yordam berishi mumkin. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda.
Yevropa Chempionlar ligasining oltinchi bosqichida, ya'ni sakkizdan bir final safarida Norvegiyada kutilmagan va ahamiyatli o'yin bo'lib o'tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.

Лукас Пакета планирует вернуться в Бразилию
Полузащитник Вест Хэма Лукаш Пакета планирует вернуться на родину в Бразилию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что 27-летний футболист хочет вернуться в команду, с которой начал карьеру, — Фламенго. Идея его трансфера в клуб Фламенго воспринимается положительно.
В то же время Вест Хэм пока не принял решение по бразильскому футболисту, однако если будет принято решение о продаже, команда может получить около 35 миллионов евро дохода. В прошлом сезоне Пакета принял участие в 36 матчах во всех соревнованиях и забил 5 голов. В настоящее время появились сообщения о том, что футболист сталкивается с серьезными проблемами, связанными с азартными играми.
Ему было сообщено о наличии угрозы пожизненной дисквалификации. По этой причине будущее футболиста и его положение в команде пока остаются неопределенными. Переговоры между Фламенго и Вест Хэмом продолжаются.
Возвращение Пакеты на родину может помочь ему возродить свою спортивную карьеру. Ожидается, что соглашения между клубом и футболистом будут ясны в ближайшие дни.