Dzyuba «Akron» jamoasida o‘zini qulay his qilmoqda
Moskvadagi Spartak jamoasining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov «Akron» jamoasidagi hujumchi Artyom Dzyubaning o‘rniga taqriz berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Cherchesovning fikricha, Dzyuba o‘zini «Akron»da qulay his qilmoqda va uni jamoada o‘zgartirishga hojat yo‘q. Mutaxassis bu haqda Dzyuba bilan maxsus suhbat qilmagan. Artyom Dzyuba 2024 yil kuzida «Akron» jamoasiga qo‘shilgan.
Shu paytgacha u barcha musobaqalarni hisobga olib, 24 o‘yinda maydonga tushib, o‘nta gol urdi va yetti golga assistentlik qildi. 36 yoshli hujumchi Tolyatti klubi bilan shartnomasini 2026 yil o‘rtalarigacha uzaytirdi. So‘nggi Rossiya chempionati mavsumida «Akron» jamoasi musobaqani to‘qqizinchi o‘rinda yakunladi.
Bu natija jamoaning o‘sishiga turtki bo‘lishi kutilmoqda. Umuman olganda, Dzyuba «Akron»da yaxshi o‘yin ko‘rsatmoqda va jamoaga foydali ta’sir o‘tkazmoqda.
Yevropa Chempionlar ligasining oltinchi bosqichida, ya'ni sakkizdan bir final safarida Norvegiyada kutilmagan va ahamiyatli o'yin bo'lib o'tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.

Дзюба чувствует себя комфортно в команде «Акрон»
Бывший главный тренер московского «Спартака» Станислав Черчесов дал оценку нападающему Артему Дзюбе в команде «Акрон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Черчесова, Дзюба чувствует себя комфортно в «Акроне», и нет необходимости менять его в команде. Специалист не проводил специального разговора с Дзюбой по этому поводу. Артем Дзюба присоединился к команде «Акрон» осенью 2024 года.
На данный момент он провел 24 матча во всех соревнованиях, забил десять голов и отдал семь голевых передач. 36-летний нападающий продлил контракт с клубом из Тольятти до середины 2026 года. В последнем сезоне чемпионата России команда «Акрон» завершила соревнование на девятом месте.
Этот результат ожидается как толчок к росту команды. В целом Дзюба показывает хорошую игру в «Акроне» и оказывает полезное влияние на команду.