Gvardiola: Gri'lish kam o‘ynashining sababini aytdi
«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoa hujumchisi Jek Grilishning o‘yin amaliyoti kamayishining sabablari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Grilish o‘ynamayotgan yagona sabab – bu murabbiyning qarori. U ajoyib futbolchi bo‘lsa-da, jamoada raqobat kuchli.
O‘tgan mavsumda Doku ko‘plab o‘yinlarda ajoyib natija ko‘rsatgan, Savio esa bir mavsum ichida darajasini sezilarli darajada oshirgan. Shu sababli, maydonda o‘rin olish uchun har bir futbolchi o‘zini ko‘rsatishi kerak.
Gvardiola Grilishning salohiyatiga shubha qilmasligini ta’kidladi va uning borligisiz «Manchester Siti» jamoasi talab qilinadigan muvaffaqiyatlarga, xususan, treblni qo‘lga kirita olmasligini aytdi. 2024/25 yilgi mavsumda Grilish barcha musobaqalar hisobiga 32 ta o‘yinda maydonga tushdi, uchta gol urdi va beshta golga assistentlik qildi.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga foydali ekanligini ko‘rsatadi, ammo jamoa tarkibida raqobat shunday kuchliki, har bir futbolchi o‘zini doimo namoyon eta olishi kerak. Gvardiola qarorlari asosan jamoaning umumiy muvaffaqiyati uchun qabul qilinadi va har bir o‘yinchining o‘yin amaliyotini oshirishga intiladi.

Гвардиола: Грилиш кам игратьининг сабабини айтты
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказал мнение о причинах уменьшения игрового времени нападающего команды Джека Грилиша. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, единственная причина, по которой Грилиш не играет, — это решение тренера. Хотя он отличный футболист, конкуренция в команде велика.
В прошлом сезоне Доку показал отличные результаты во многих играх, а Савио значительно повысил свой уровень за один сезон. Поэтому каждому футболисту необходимо проявлять себя, чтобы занять место на поле.
Гвардиола подчеркнул, что не сомневается в потенциале Грилиша и заявил, что без него команда «Манчестер Сити» не сможет достичь необходимых успехов, особенно завоевать требуемый трофей. В сезоне 2024/25 Грилиш вышел на поле в 32 матчах во всех турнирах, забил три гола и сделал пять голевых передач.
Эти показатели показывают, что он полезен команде, но конкуренция в составе такова, что каждый футболист должен постоянно проявлять себя. Решения Гвардиолы принимаются в основном ради общей успешности команды и направлены на увеличение игрового времени каждого игрока.