Rossiya va Argentina o‘rtasida do‘stlik uchrashuvi mumkin
Rossiya futbol ittifoqi prezidenti Aleksandr Dyukov mamlakatning milliy terma jamoasi va Argentina terma jamoasi o‘rtasida do‘stlik uchrashuvi bo‘lishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Argentina bilan o‘yin tashkil etish borasida muzokaralar davom etmoqda va tomonlar o‘zaro aloqada. Avvalroq matbuotda Rossiya va Argentina milliy jamoalari o‘rtasidagi o‘yin noyabr oyida Moskvaning Luzhniki stadionida o‘tkazilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Hozirgi vaqtda Rossiya terma jamoasi va klub jamoalari FIFA va UEFA qarori asosida xalqaro musobaqalardan chetlatilgan. Shu bois, terma jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa faqat do‘stlik uchrashuvlarida ishtirok etishi mumkin.
Ushbu cheklovlar tufayli rasmiy musobaqalarda qatnashish imkoniyati yo‘q, ammo o‘yinlar o‘tkazib, futbolchilarni tayyorlash vaqti saqlanmoqda. Bu jarayonda hamkorlik va muloqotning davom etishi muhim ahamiyatga ega.
Futbol olamida bunday imkoniyatlar jamoalarga o‘zaro tajriba almashish va sport ruhini saqlab qolish imkonini beradi.

Возможна встреча дружбы между Россией и Аргентиной
Президент Российского футбольного союза Александр Дюков высказал мнение о том, что может состояться дружеская встреча между национальной сборной страны и сборной Аргентины. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, переговоры о проведении игры с Аргентиной продолжаются, и стороны находятся в контакте. Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что игра между национальными командами России и Аргентины может состояться в ноябре на стадионе «Лужники» в Москве.
В настоящее время сборная России и клубные команды отстранены от международных соревнований на основании решения FIFA и UEFA. Поэтому команда под руководством главного тренера Валерия Карпина может участвовать только в дружеских матчах.
Из-за этих ограничений нет возможности участвовать в официальных соревнованиях, однако сохраняется время для проведения игр и подготовки футболистов. В этом процессе важно продолжение сотрудничества и общения.