Dukov: Argentina Rossiyadan sakkiz million so‘ramaydi
Rossiya futbol federatsiyasi prezidenti Aleksandr Dyukov Argentina milliy terma jamoasi Rossiya terma jamoasi bilan do‘stona o‘yinda ishtirok etish uchun sakkiz million yevro talab qilayotgani haqidagi xabarlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bunday ma’lumotlar asossiz ekanligini ta’kidladi. Ilgari OAVlarda Rossiya va Argentina terma jamoalari kuzda “Lujniki” stadionida do‘stlik o‘yini o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi xalqaro taqiq sabab faqat do‘stona o‘yinlarda qatnashishga ruxsat olgan. Oxirgi o‘yinda Rossiya terma jamoasi Belarus ustidan 4:1 hisobida katta g‘alaba qozondi.
Shu bois jamoa hozirgi vaqtda rasmiy musobaqalar o‘rniga do‘stona o‘yinlarga e’tibor qaratmoqda. Ushbu holat futbol muxlislari va mutaxassislar tomonidan ham diqqat bilan kuzatilmoqda.

Дуков: Аргентина не просит восемь миллионов у России
Президент Федерации футбола России Александр Дюков прокомментировал сообщения о том, что национальная сборная Аргентины требует восемь миллионов евро для участия в товарищеском матче со сборной России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что такие данные являются безосновательными. Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что сборные России и Аргентины могут провести товарищеский матч осенью на стадионе "Лужники".
Сборная России под руководством Валерия Карпина получила разрешение участвовать только в товарищеских матчах из-за международного запрета. В последнем матче сборная России одержала крупную победу над Беларусью со счетом 4:1.
По этой причине команда в настоящее время сосредоточена на товарищеских играх вместо официальных соревнований. Эта ситуация также внимательно наблюдается футбольными болельщиками и специалистами.