Doku va Savio hujumda ko‘proq gol va uzatma beradi
«Manchester Siti» jamoasining qanot hujumchisi Jeremi Doku Savio bilan birga o‘ynash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida, o‘tgan mavsumda ular allaqachon birga maydonga tushganini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda esa ular ko‘proq gol urish va golga uzatma berish bilan farq qilmoqda.
Doku fikricha, aynan shunday vazifalarni chekkadagi hujumchilar bajarishi kerak. Joriy mavsumda 23 yoshli Doku barcha musobaqalarda jami 40 o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi va to‘qqizta samarali uzatma berdi. Savio esa 21 yoshda bo‘lib, 47 o‘yinda qatnashib, uchta gol urdi va 13 ta golga uzatma amalga oshirdi. 1 iyul kuni «Manchester Siti» Klub chempionlari jahon musobaqasining 1/8 finalida «Al-Hilal» jamoasi bilan bahs olib boradi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 04:00da boshlanadi. Bu uchrashuv katta ahamiyatga ega bo‘lib, har ikkala jamoa ham yuksak natija ko‘rsatishga intilmoqda.

Игрок Зенита был оштрафован за слова о Спартаке
Нападающий «Манчестер Сити» Джереми Доку высказался о совместной игре с Савио. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в прошлом сезоне они уже выходили на поле вместе. В настоящее время же они отличаются тем, что больше забивают и отдают голевые передачи.
По мнению Доку, именно такие задачи должны выполнять крайние нападающие. В текущем сезоне 23-летний Доку провел 40 матчей во всех турнирах, забив восемь голов и отдав девять результативных передач. Савио, которому 21 год, сыграл в 47 матчах, забил три гола и сделал 13 голевых передач. 1 июля «Манчестер Сити» сыграет с командой «Аль-Хилаль» в 1/8 финала Кубка чемпионов мира.
Игра начнется в 04:00 по московскому времени. Этот матч имеет большое значение, и обе команды стремятся показать высокий результат.