Igor Diveevning xorijga o‘tishi hozircha rejalashtirilmayapti
Oleg Yeremin, Moskva CSKA jamoasining markaziy himoyachisi Igor Diveevning agenti, futbolchining xorij klubiga o‘tishi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozircha aniq yangiliklar yo‘qligini, lekin doimiy qiziqish mavjudligini aytdi. Ammo hozircha hech qanday aniq qadamlar qo‘yilmagan.
Bu haqda "RB Sport" portali ma’lumot berdi. O‘tgan mavsumda 25 yoshli himoyachi Rossiya Premyer Ligasi va Rossiya Kubogida jami 36 o‘yinda maydonga tushdi. U olti ta gol urdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi.
Diveevning amaldagi shartnomasi CSKA bilan 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati sakkiz million yevroga teng. Agentning ta’kidlashicha, futbolchining xorijga o‘tishi ehtimoli mavjud, lekin hali rasmiy takliflar kelmagan.
CSKA jamoasi esa himoyachisini sotishda shoshilmayapti va voqealarni kuzatmoqda. Igor Diveev yoshligi va tajribasi bilan jamoaga katta foyda keltiradi va uning faoliyati hali davom etmoqda.

Переход Игоря Дивеева за границу пока не планируется
Олег Еремин, агент центрального защитника московского ЦСКА Игоря Дивеева, ответил на вопрос о переходе футболиста в зарубежный клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что пока нет конкретных новостей, но интерес сохраняется. Однако пока не сделано никаких конкретных шагов.
Об этом сообщает портал "RB Sport". В прошлом сезоне 25-летний защитник провел 36 матчей в Российской Премьер-Лиге и Кубке России. Он забил шесть голов и сделал одну результативную передачу.
Действующий контракт Дивеева с ЦСКА рассчитан до середины 2028 года. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет восемь миллионов евро. Агент подчеркивает, что вероятность перехода футболиста за границу существует, но официальных предложений пока не поступало.
Команда ЦСКА не спешит продавать защитника и следит за событиями. Игорь Дивеев своим молодым возрастом и опытом приносит команде большую пользу, и его карьера продолжается.