Al-Nasra jamoasining yulduz hujumchisi Krishtianu Ronaldu yangi bosh murabbiyni tanladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Foot Mercato ma’lumotiga ko‘ra, 40 yoshli portugaliyalik futbolchi o‘z vatandoshi Jorje Jezushning jamoa bosh murabbiyi bo‘lishini xohlamoqda. Isboti bor manbaga ko‘ra, Ronaldu allaqachon Jorje Jezush bilan Al-Nasra jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlanishi haqida suhbatlashgan. Bu o‘zaro kelishuv jamoa ichida katta o‘zgarishlar boshlanishini anglatadi. Shuni ta’kidlash kerakki, yaqinda Krishtianu Ronaldu Al-Nasra bilan shartnomasini yana ikki yilga, ya’ni 2027 yil o‘rtalarigacha uzaytirdi.
Matbuot xabarlariga ko‘ra, klub Ronaldu fikrini kadrlar bilan bog‘liq qarorlar qabul qilishda hisobga olishni va’da qilgan. Jorje Jezush esa may oyida Al-Xilal jamoasidagi bosh murabbiylik lavozimini tark etgan edi. Uning Al-Nasra jamoasiga kelishi futbolchilar va muxlislar tomonidan ijobiy qarshi olinish ehtimoli yuqori.

Канчельскис не верит в возвращение футбола в Россию
Звезда команды "Аль-Наср" Криштиану Роналду выбрал нового главного тренера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным Foot Mercato, 40-летний португалец хочет, чтобы его соотечественник Жорже Жезуш стал главным тренером команды. По информации источника, Роналду уже обсудил с Жорже Жезушем назначение на пост главного тренера "Аль-Наср". Это взаимное соглашение означает, что внутри команды начнутся большие изменения. Следует отметить, что недавно Криштиану Роналду продлил свой контракт с "Аль-Наср" еще на два года, то есть до середины 2027 года.
По сообщениям прессы, клуб пообещал учитывать мнение Роналду при принятии кадровых решений. Жорже Жезуш покинул пост главного тренера команды "Аль-Хилал" в мае. Его приход в "Аль-Наср" вероятно будет положительно воспринят игроками и болельщиками.