Mashhur nemis murabbiyi Yurgen Klopp murabbiylik faoliyatiga qaytishni sog‘inmasligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, 2023/2024 yilgi mavsum yakunida Klopp deyarli to‘qqiz yil davomida ishlagan va muvaffaqiyatlarga erishgan “Liverpul” jamoasidan ketgan. Klopp Welt nashriga bergan intervyusida “Men hech narsani sog‘inmayman.
Murabbiy bo‘lish menga yoqardi, lekin men hech qachon bunga qaram bo‘lmaganman”, deb ta’kidladi. U hozirgi paytda yangi lavozimidan bahramand bo‘layotganini ham aytdi.
2025 yil boshidan boshlab nemis mutaxassisi “Red Bull” futbol tizimida faoliyat yuritmoqda. Shuningdek, vaqti-vaqti bilan Yurgen Kloppning nomi turli jamoalar bilan bog‘lanayotgani haqida mish-mishlar tarqaladi.
Klopp esa o‘z ishiga yangi qiziqish va yondashuv bilan qaramoqda. Umuman olganda, u murabbiylikdan chetlatilganidan keyin o‘zini erkin his qilmoqda va yangi imkoniyatlarni izlamoqda.

Юрген Клопп сказал, что не устал от работы футбольным тренером
Знаменитый немецкий тренер Юрген Клопп сообщил, что не скучает по своей тренерской деятельности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, по окончании сезона 2023/2024 года Клопп покинул команду “Ливерпуль”, в которой проработал почти девять лет и добился успехов. В интервью изданию Welt Клопп подчеркнул: “Я ни по чему не скучаю.
Мне нравилось быть тренером, но я никогда не был к этому привязан”, - сказал он. Он также отметил, что в настоящее время наслаждается своей новой должностью.
С начала 2025 года немецкий специалист работает в футбольной системе “Ред Булл”. Кроме того, время от времени появляются слухи о том, что имя Юргена Клоппа связывают с различными командами.
Клопп же смотрит на свою работу с новым интересом и подходом. В целом, он чувствует себя свободным после того, как его отстранили от тренерской деятельности, и ищет новые возможности.