Yaqinda Valeriy Karpin Moskva “Dinamo” jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi va shu bilan birga ikki lavozimni bir vaqtning o‘zida bajarishni boshladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis ta’kidlashicha, agar Rossiyaga nisbatan qo‘yilgan futbolga oid sanksiyalar olib tashlansa, u klubni tark etadi va e’tiborini faqat Rossiya terma jamoasiga qaratadi. Karpinning so‘zlariga ko‘ra, uning asosiy ish joyi terma jamoa hisoblanadi, “Dinamo”dagi lavozimi esa vaqtinchalik uyg‘unlashtirishdir. Rossiya terma jamoasi xalqaro maydonga qaytganda, Karpin ikki lavozimni bir vaqtning o‘zida bajarishni to‘xtatadi.
Bu haqda “Match TV” xabar berdi. “Hozirda “Dinamo” jamoasi yangi futbol mavsumiga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa chempionatning birinchi turida o‘z maydonida “Baltika” jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
O‘yin bo‘lib o‘tadigan aniq sana hali belgilanmagan,” deyiladi xabarda. Shu tariqa, Karpinning asosiy maqsadi terma jamoani rivojlantirish bo‘lib, klubdagi ishi vaqtinchalik va shartli hisoblanadi.
Agar sanksiyalar bekor qilinmasa, u “Dinamo”dan ketib, o‘z e’tiborini Rossiya terma jamoasiga qaratadi. Bu holat jamoa va murabbiy uchun muhim burilish nuqtasi bo‘lishi mumkin.

Карбин вернется в сборную России, уйдет из Динамо
Недавно Валерий Карпин был назначен главным тренером московского "Динамо" и одновременно начал выполнять две должности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист отметил, что если санкции, наложенные на футбол в отношении России, будут сняты, он покинет клуб и сосредоточится только на сборной России. По словам Карпина, его основное рабочее место — это сборная, а должность в "Динамо" является временной координацией. Когда сборная России вернется на международную арену, Карпин прекратит выполнять две должности одновременно.
Об этом сообщает "Матч ТВ". "В настоящее время команда "Динамо" готовится к новому футбольному сезону. Команда под руководством Валерия Карпина сыграет в первом туре чемпионата против команды "Балтика" на своем поле.
Точная дата проведения игры еще не определена", — говорится в сообщении. Таким образом, основной целью Карпина является развитие сборной, а его работа в клубе является временной и условной.
Если санкции не будут отменены, он покинет "Динамо" и сосредоточится на сборной России. Эта ситуация может стать важной поворотной точкой для команды и тренера.