Moskva “Dinamo” klubi va Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin “oq-ko‘k” jamoasining bosh murabbiyi sifatida ishida muvaffaqiyatsizlik bo‘ladi degan tanqidchilarga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis iyun oyida poytaxt klubi boshqaruviga kelgan va allaqachon “Medialiga” klubi 2DROTS ustidan birinchi g‘alabasini qo‘lga kiritgan. U “Bahar kelganda ko‘ramiz.
Odatdagidek, minus minusga teng plus beradi. Balki plus bo‘ladi”, degan fikrni “Match TV”ga bildirgan.
Karpinning “Dinamo” bilan shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan. Shu bilan birga, u Rossiya terma jamoasini ham boshqarishda davom etmoqda, jamoaga nisbatan sanksiyalar olib tashlangunga qadar ikki lavozimni bir vaqtda bajaradi.

Валерий Карпин ответил в качестве главного тренера Динамо
Главный тренер московского клуба "Динамо" и сборной России Валерий Карпин ответил критикам, которые считают, что он потерпит неудачу на посту главного тренера "бело-голубых". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист пришел к руководству столичного клуба в июне и уже добился первой победы над клубом "Медалига" 2DROTS. Он заявил: "Весной увидим.
Как обычно, минус на минус дает плюс. Может быть, будет плюс", - сказал он в интервью "Матч ТВ".
Контракт Карпина с "Динамо" рассчитан до 2028 года. При этом он продолжает руководить сборной России, пока санкции в отношении команды не будут сняты, он одновременно выполняет две должности.
В первом туре сезона РПЛ 2025/2026 "Динамо" примет на своем поле команду "Балтика" из Калининграда. Точная дата и время встречи будут объявлены позже.