Ronaldu Al-Nasr bilan Saudiya chempionligini yutmoqchi
Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubida to‘p surayotgan yulduz hujumchi Krishtianu Ronalduning klub bilan shartnomasini uzaytirgandan so‘ng qo‘ygan asosiy maqsadi ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
40 yoshli portugaliyalik futbolchi yaqinda ikki yilga mo‘ljallangan yangi shartnomani imzoladi. Ronalduning so‘zlariga ko‘ra, uning eng asosiy maqsadi «Al-Nasr» jamoasi bilan jiddiy sovrinlarni qo‘lga kiritishdir.
U klubga ishonch bilan qarab, kelgusi ikki yil davomida Saudiya chempionatida g‘olib bo‘lishni niyat qilganini ta’kidladi. O‘tgan mavsumda «Al-Nasr» Saudiya chempionatida turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallagan, undan oldingi mavsum esa ikkinchi o‘rinda yakunlangan edi.
Krishtianu Ronaldo 2023-yil boshidan beri aynan shu jamoada o‘ynab kelmoqda. Uning maqsadi esa nafaqat jamoani yuqori marralarga olib chiqish, balki shaxsiy yutuqlarini ham oshirishdan iborat.
Shartnoma uzaytirilishi bilan Ronalduning ham jamoaga, ham o‘z oldiga qo‘ygan rejalari aniqroq bo‘ldi. U nafaqat jahon futbolida o‘z o‘rnini mustahkamlashni, balki Saudiya futbolida ham katta iz qoldirishni maqsad qilgan.

Роналду хочет выиграть чемпионат Саудовской Аравии с Аль-Наср
Стало известно, что основная цель звёздного нападающего Криштиану Роналду, который играет за клуб «Аль-Наср» из Саудовской Аравии, заключается в том, чтобы продлить контракт с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
40-летний португалец недавно подписал новый контракт, рассчитанный на два года. По словам Роналду, его главная цель — завоевать серьёзные трофеи с командой «Аль-Наср».
Он отметил, что с уверенностью смотрит на клуб и намерен выиграть чемпионат Саудовской Аравии в течение следующих двух лет. В прошлом сезоне «Аль-Наср» занял третье место в турнире чемпионата Саудовской Аравии, а в предыдущем сезоне завершил его на втором месте.
Криштиану Роналду играет именно в этой команде с начала 2023 года. Его цель заключается не только в том, чтобы вывести команду на высокие уровни, но и в том, чтобы увеличить свои личные достижения.
С продлением контракта планы Роналду как для команды, так и для него самого стали более ясными. Он нацелен не только на укрепление своего положения в мировом футболе, но и на то, чтобы оставить значительный след в саудовском футболе.