Inter va Fluminense o‘rtasida 2:0 hisobida g‘alaba kutilmoqda
Dushanba kechqurun Klublar jahon chempionati doirasida «Inter» va «Fluminense» jamoalari maydonga chiqadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular turnirning 1/8 final bosqichida o‘zaro bahs olib borib, chorak final yo‘llanmasi uchun kurashadilar. Rossiya futbolining afsonasi Aleksandr Mostovoy Seriya A vakillarining ishonchli jamoasini ko‘rishni kutmoqda. Mostovoy fikricha, Klublar jahon chempionati kubogi Chempionlar ligasi yoki Seriya Adagi g‘alabalarni to‘liq o‘rnini bosa olmasa-da, kamida biroz taassurotni yumshatadi.
Shu sababli u Milan jamoasining muvaffaqiyatiga ishongan. Uning taxminiga ko‘ra, o‘yinda aniq hisob 2:0 bo‘ladi, deb aytmoqda. «Inter» va «Fluminense» futbolchilari 30 iyun kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da dastlabki havo shivirini eshitadi.
O‘yinni LiveResult portali orqali matnli tarzda batafsil kuzatish mumkin bo‘ladi. Ushbu juftlikda g‘olib chiqqan jamoa chorak finalda «Manchester Siti» bilan «Al-Hilol» o‘rtasidagi o‘yinning yutug‘i bilan to‘qnash keladi. Klublar jahon chempionati qiziqarli bahslar bilan davom etmoqda va muxlislar ajoyib futbol ko‘rishga tayyor turishlari lozim.

Ожидается победа Интерa над Флуминенсе со счетом 2:0
В понедельник вечером в рамках клубного чемпионата мира на поле выйдут команды «Интер» и «Флуминенсе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они будут соперничать в 1/8 финала турнира, борясь за путевку в четвертьфинал. Легенда российского футбола Александр Мостовой ожидает увидеть надежную команду представителей Серии А. По мнению Мостового, кубок клубного чемпионата мира, хоть и не может полностью заменить победы в Лиге чемпионов или Серии А, по крайней мере, немного смягчит впечатление.
Поэтому он верит в успех миланской команды. По его прогнозу, точный счет в игре составит 2:0. Футболисты «Интера» и «Флуминенсе» услышат стартовый свисток 30 июня в 22:00 по московскому времени.
Игра будет подробно транслироваться в текстовом формате на портале LiveResult. Команда, которая выйдет победителем в этой паре, встретится в четвертьфинале с победителем матча между «Манчестер Сити» и «Аль-Хилол». Клубный чемпионат мира продолжается интересными поединками, и болельщики должны быть готовы увидеть великолепный футбол.