Darren Fletcher «Manchester United» yoshlar jamoasiga murabbiy bo‘ladi
Mashhur sobiq futbolchi "Manchester Yunayted" klubi sobiq o‘yinchisi Darren Fletcher yaqinda yangi lavozimga tayinlanishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub shotlandiyalik mutaxassisga "qizil iblislar" jamoasining 18 yoshgacha bo‘lgan yoshlari jamoasini boshqarish vazifasini taklif qilgan. Jurnalist Lauri Uitvellning xabar berishicha, muzokaralar allaqachon boshlandi va 41 yoshdagi sobiq yarim himoyachi bu taklifga ijobiy javob berishi kutilmoqda. Hozirgi vaqtda Darren Fletcher Ruben Amorim jamoasi tarkibida texnik murabbiy sifatida faoliyat yuritmoqda.
Avvalroq u texnik direktor lavozimida ishlagan. Fletcher o‘yinchi sifatidagi faoliyatini 2020 yilda yakunlagan, uning so‘nggi klubi "Stok Siti" bo‘lgan.
"Manchester Yunayted" tizimida esa u deyarli 15 yil davomida o‘ynagan. Yangi lavozimda Fletcher yosh futbolchilarning rivojlanishiga katta hissa qo‘shishi kutilmoqda. Klubning yoshlar jamoasini boshqarish tajribasi bilan u futbolchilarning mahoratini oshirish va ularni katta sahnaga tayyorlashda muhim rol o‘ynaydi.
Bu tayinlov "Manchester Yunayted" uchun kelajak uchun muhim qadamlardan biri hisoblanadi. Umid qilamizki, Darren Fletcher yangi vazifasida muvaffaqiyatli faoliyat yuritadi va klubning yoshlar tizimini yanada kuchaytiradi.

Дэррен Флетчер станет тренером молодежной команды «Манчестер Юнайтед»
Известный бывший футболист, экс-игрок клуба «Манчестер Юнайтед» Дэррен Флетчер, ожидается, что вскоре займет новую должность. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб предложил шотландскому специалисту возглавить команду молодежи до 18 лет «красных дьяволов». По информации журналиста Лаури Уитвелла, переговоры уже начались, и 41-летний бывший полузащитник ожидается, что положительно ответит на это предложение. В настоящее время Дэррен Флетчер работает в команде Рубена Аморима в качестве технического тренера.
Ранее он занимал должность технического директора. Флетчер завершил свою карьеру игрока в 2020 году, его последним клубом был «Сток Сити».
В системе «Манчестер Юнайтед» он играл почти 15 лет. На новой должности Флетчер ожидается, что внесет значительный вклад в развитие молодых футболистов. С опытом управления молодежной командой он сыграет важную роль в повышении мастерства игроков и подготовке их к большой сцене.
Это назначение является одним из важных шагов для «Манчестер Юнайтед» в будущее. Надеемся, что Дэррен Флетчер успешно справится с новой задачей и укрепит молодежную систему клуба.