Абraham Yevropaning top-chempionatlarini tanladi
Ingliz hujumchisi Temmi Abraxam, huquqlari «Roma» klubiga tegishli bo‘lgan futbolchi, Sankt-Peterburgdagi «Zenit» klubiga o‘tishni istamadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, 27 yoshli futbolchi «ko‘k-oq-yashil» jamoaga o‘tishni rad etdi, chunki u Yevropaning eng kuchli beshta chempionatida o‘ynashni xohlaydi. Oldinroq ommaviy axborot vositalarida «Zenit» klubi Abraxam uchun 20 million yevro taklif qilgani haqida xabarlar tarqaldi. Shuningdek, futbolchiga yiliga besh million yevro maosh to‘lanishi rejalashtirilgan edi.
2024/2025 yilgi mavsumda Temmi «Milan» klubida ijarada to‘p surdi. U shu mavsumda jami 45 o‘yinda maydonga tushib, o‘z hisobiga o‘n ta gol va yetti ta samarali uzatma yozib qo‘ydi.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga bo‘lgan hissa va yuqori darajadagi o‘yinini namoyon etadi. Temmi Abraxamning Yevropaning yuqori darajadagi chempionatlarida o‘ynash istagi uning kelajakdagi karerasiga yangi imkoniyatlar ochishi kutilmoqda.

Абрахам выбрал топ-чемпионаты Европы
Английский нападающий Темми Абрахам, права на которого принадлежат клубу «Рома», не захотел переходить в клуб «Зенит» из Санкт-Петербурга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно имеющимся данным, 27-летний футболист отказался переходить в «сине-бело-зеленую» команду, так как он хочет играть в пяти сильнейших чемпионатах Европы. Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что клуб «Зенит» предложил Абрахаму 20 миллионов евро. Также планировалось, что футболисту будет выплачиваться зарплата в размере пяти миллионов евро в год.
В сезоне 2024/2025 Темми играл в аренде в клубе «Милан». Он провел в этом сезоне в общей сложности 45 матчей, забив десять голов и сделав семь результативных передач.
Эти показатели демонстрируют его вклад в команду и высококлассную игру. Желание Темми Абрахама играть в высококлассных чемпионатах Европы ожидается, что откроет новые возможности для его будущей карьеры.