Frederiku Varandash, Lisabonning "Sporting" klub prezidenti, hujumchi Viktor Dyokereshning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma'lum bo‘lishicha, 27 yoshli Dyokeresh Angliya Premer Ligasi yirik klublari bilan bog‘lanmoqda. Varandash Dyokereshning narxi haqida gapirmasligini aytib, futbolchi o‘zi vaziyatdan xabardor ekanini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Viktor 60 million yevro asosiy summa va 10 million bonus evaziga klubni tark eta olmaydi. Bu ko‘rsatkich unga imkon bersa ham, klub bunga rozi emas. O‘tgan mavsumda Viktor Dyokeresh "Sporting" safida 52 ta o‘yinda maydonga tushdi.
Ushbu o‘yinlarda u 54 ta gol urishga erishdi va 13 ta golga assistentlik qildi. Uning yuqori samaradorligi klub uchun katta ahamiyatga ega.
Shu bois, klub uni saqlab qolishga harakat qilmoqda va uning transferi bo‘yicha har qanday muzokaralar ehtiyotkorlik bilan olib borilmoqda. Futbolchi jamoaning asosiy bo‘g‘ini hisoblanadi va uning kelajagi haqida qarorlar hali ham muhokama qilinmoqda.

Президент Спортинга не отдаст Дйокереша за 70 млн евро
Президент клуба "Спортинг" из Лиссабона Фредерик Варандаш высказался о будущем нападающего Виктора Дьокереша. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, 27-летний Дьокереш связывается с крупными клубами Английской Премьер-лиги. Варандаш заявил, что не будет говорить о цене Дьокереша, подчеркнув, что сам футболист осведомлён о ситуации.
По его словам, Виктор не может покинуть клуб за основную сумму в 60 миллионов евро и 10 миллионов евро в виде бонусов. Даже если эта цифра ему позволит уйти, клуб на это не согласен. В прошлом сезоне Виктор Дьокереш провёл 52 матча за "Спортинг".
В этих играх он забил 54 гола и отдал 13 голевых передач. Его высокая результативность имеет большое значение для клуба.
Поэтому клуб пытается удержать его и любые переговоры о его трансфере ведутся осторожно. Футболист является ключевым элементом команды, и решения о его будущем всё ещё обсуждаются.