Arshavin: Sobolev yangi mavsumda ko‘proq o‘ynashi mumkin
Sobiq futbolchi Andrey Arshavin, hozirda “Zenit” jamoasining sport rivojlanishi bo‘yicha boshqaruv raisi o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritmoqda, jamoaning hujumchisi Aleksandr Sobolevning kelajakdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Arshavinning so‘zlariga ko‘ra, Sobolev yangi mavsumda jamoada yanada muhimroq rol o‘ynaydi, agar hujumchilar tarkibi o‘zgarmasa, u holda Sobolev asosiy o‘yinchilardan biri bo‘lib qoladi. Biroq, agar jamoaga yangi hujumchi sotib olinsa, Sobolev maydonda kamroq vaqt olishi mumkin. Aleksandr Sobolev Moskva “Spartak”idan “Zenit”ga o‘tgan.
Uning “ko‘k-oq-siyoh” jamoasi bilan shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. O‘tgan mavsumda Sobolev yetti ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan hamda uchta golga uzatma bergan. Sobolevning jamoa uchun o‘yin sifati va samaradorligi uning kelajakdagi o‘rnini belgilashda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
“Zenit” rahbariyati va murabbiylar shtabi uning o‘yin ko‘rsatkichlarini yaxshilash uchun imkoniyatlar yaratishga intilmoqda. Jamoaning yangi mavsumdagi maqsadlariga erishishda Sobolevning o‘rnini oshirish muhim hisoblanadi.

В Турции сохраняется система «все включено»
Бывший футболист Андрей Аршавин в настоящее время занимает должность заместителя председателя по спортивному развитию клуба "Зенит" и высказал мнение о будущих возможностях нападающего команды Александра Соболева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Аршавина, Соболев в новом сезоне будет играть более важную роль в команде, если состав нападающих не изменится, то Соболев останется одним из основных игроков. Однако, если клуб приобретет нового нападающего, Соболев может получить меньше времени на поле. Александр Соболев перешел из московского "Спартака" в "Зенит".
Его контракт с "сине-бело-голубыми" рассчитан до середины 2027 года. В прошлом сезоне Соболев смог забить семь голов и отдать три голевые передачи. Качество игры и эффективность Соболева для команды будут иметь важное значение при определении его будущей роли.
Руководство "Зенита" и тренерский штаб стремятся создать возможности для улучшения его игровых показателей. Увеличение роли Соболева в достижении целей команды в новом сезоне считается важным.