Manchester Siti va Al-Hilal 1/8 finalda maydonga chiqadi
Jahon klub chempionatining 1/8 final bosqichida Angliyaning "Manchester Siti" Saudiya Arabistonining "Al-Hilol" jamoasi bilan to‘qnash keladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Euro-Futbol.ru tarmoq nashri ushbu o‘yinning ehtimoliy boshlang‘ich tarkiblarini taqdim etmoqda. "Manchester Siti" jamoasida darvozabon Ederson, himoyachilar Ayt-Nuri, Gvardiola, Diash va Akandji, yarim himoyachilar Reynders, Rodri, Bernardu Silva, hujumchilardan Foden, Marmush va Holann maydonga tushishi kutilmoqda. "Al-Hilol" jamoasi darvozaboni Bunu, himoyachilar Lodi, Kulibali, Al-Tambakti, Kanselu, yarim himoyachilar Ruben Neves, Nasser Al-Davsari, Sergey Milinkovich-Savich, hujumchilar Kanno, Malcom va Leonardo bilan o‘yinda qatnashadi. Guruh bosqichida "Manchester Siti" "Vidad Kasablanka" jamoasini 2:0, "Al-Ayn"ni 6:0 va "Yuventus"ni 5:2 hisobida mag‘lub etdi. "Al-Hilol" esa Madridning "Real" jamoasi bilan 1:1, "Red Bull Zaltsburg" bilan 0:0 va "Pachuka"ga 2:0 hisobida qarshi o‘yin o‘tkazdi. "Manchester Siti" safida Klaudio Echeverri jarohat olgan, "Al-Hilol"da esa Salem Al-Davsari va Aleksandr Mitrovich maydonda bo‘la olmaydi.
Angliya jamoasida Riko Lyuis jarimalar sabab maydonga tusholmaydi. Jahon klub chempionatining 1/8 final bosqichidagi oltinchi o‘yin 1 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 04:00 da Orlando shahrida boshlanadi. "Manchester Siti" va "Al-Hilol" o‘rtasidagi ushbu muhim o‘yinni matnli onlayn translyatsiyada kuzatib boring.

Манчестер Сити и Аль-Хилаль выйдут на поле в 1/8 финала
В 1/8 финала клубного чемпионата мира английский "Манчестер Сити" встретится с саудовским клубом "Аль-Хилаль". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сетевое издание Euro-Futbol.ru представляет вероятные стартовые составы для этой игры. В составе "Манчестер Сити" на поле ожидаются вратарь Эдерсон, защитники Аит-Нури, Гвардиола, Диаш и Аканджи, полузащитники Рейнджерс, Родри, Бернардо Силва, а также нападающие Фоден, Мармуш и Холанн. Вратарь "Аль-Хилаль" Буну, защитники Лоди, Кулибали, Аль-Тамбаки, Кансело, полузащитники Рубен Невеш, Нассер Аль-Давсари, Сергей Милинкович-Савич, нападающие Канно, Малком и Леонардо примут участие в игре. На групповом этапе "Манчестер Сити" одержал победу над "Видадом Касабланка" со счетом 2:0, "Аль-Айном" 6:0 и "Ювентусом" 5:2. "Аль-Хилаль" сыграл вничью с мадридским "Реалом" 1:1, с "Ред Буллом Зальцбург" 0:0 и выиграл у "Пачуки" 2:0. В составе "Манчестер Сити" Клаудио Эчеверри получил травму, а в "Аль-Хилале" Салем Аль-Давсари и Александр Митрович не смогут выйти на поле.
В английской команде Рико Льюис не сможет выйти на поле из-за дисквалификации. Шестой матч 1/8 финала клубного чемпионата мира начнется 1 июля в 04:00 по московскому времени в Орландо. Следите за этой важной игрой между "Манчестер Сити" и "Аль-Хилаль" в текстовой онлайн-трансляции.