Timoshuk: Chempionlik uchun 5-6 jamoa kurashadi
«Zenit» jamoasi bosh murabbiyi Anatoliy Timoshuk Rossiya premer-ligasining keyingi mavsumidan kutayotganlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy fikriga ko‘ra, chempionlik uchun asosiy raqobatchilar avvalgi kabi besh-olti jamoa bo‘ladi. Biroq, futbolda kutilmagan holatlar ham uchrab turadi.
Masalan, bir necha mavsum oldin “Krylya Sovetov” uzoq vaqt yuqori pog‘onalarda joylashgan edi. Bu misol, har qanday jamoaning kuchayishi va kutilmagan natijalar berishi mumkinligini ko‘rsatadi. O‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra, Rossiya chempioni “Krasnodar” jamoasi bo‘ldi.
Ikkinchi o‘rinda “Zenit” jamoasi, uchinchi o‘rinni esa CSKA jamoasi egalladi. Yangi mavsum 18-21 iyul kunlari start oladi.
Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” o‘zining yangi mavsum kampaniyasini uy maydonida “Rostov” jamoasiga qarshi ochadi. Shu tariqa, jamoa yangi chempionatga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va yuqori natijalarga erishishga intilmoqda.
Mavsum davomida qaysi jamoalar kuchliroq o‘ynashi va kimning omadi kelishi futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otadi. Har bir o‘yinda raqobat kuchayadi, shuning uchun natijalar oldindan aytib bo‘lmaydi.

Тимошук: За чемпионство будут бороться 5-6 команд
Главный тренер команды «Зенит» Анатолий Тимощук сообщил о своих ожиданиях от следующего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению тренера, основными соперниками за чемпионство, как и прежде, будут пять-шесть команд. Однако в футболе также случаются неожиданные ситуации.
Например, несколько сезонов назад «Крылья Советов» долгое время занимали высокие позиции. Этот пример показывает, что любая команда может усилиться и показать неожиданные результаты.
По итогам прошлого сезона чемпионом России стала команда «Краснодар».
На втором месте оказалась команда «Зенит», а третье место заняла команда ЦСКА. Новый сезон стартует с 18 по 21 июля.
Под руководством Сергея Семака «Зенит» начнет свою кампанию нового сезона против команды «Ростов» на домашнем стадионе. Таким образом, команда серьезно готовится к новому чемпионату и стремится к высоким результатам.
На протяжении сезона будет интересно наблюдать, какие команды будут играть сильнее и кому повезет, что вызывает большой интерес у футбольных болельщиков. В каждой игре конкуренция возрастает, поэтому результаты заранее предсказать невозможно.