Ural jamoasi Rossiya Kubogida kutilmagan natija ko‘rsatishi mumkin
Sobiq Moskva "Spartak" futbolchisi Dmitriy Ananko fikricha, Yekaterinburgning "Ural" jamoasi keyingi Rossiya Kubogi musobaqasida kutilmagan natija ko‘rsatishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, "Ural" jamoasi g‘alaba qozonib, boshqalar bilan birga Rossiya Premer-ligasiga chiqish uchun kurash olib boradi. Bu haqda u "Match TV" telekanalida ma’lum qilgan.
Shuningdek, Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turi 29-31 iyul kunlari bo‘lib o‘tadi. Mintaqalar yo‘li bo‘yicha birinchi bosqich esa 5-7 avgust kunlari rejalashtirilgan.
O‘tgan mavsumda mamlakat kubogini Moskva markaziy sport klubi CSKA qo‘lga kiritgan. Ular finalda "Rostov" jamoasini penaltilar seriyasi orqali mag‘lub etishgan.
Bu natija futbol ishqibozlarini xursand qilgan va kelasi mavsum uchun qiziqishni oshirgan. Kelajakda "Ural"ning muvaffaqiyatli ishtiroki Rossiya futboli rivojiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Jamoalar o‘rtasidagi raqobat kuchayib, musobaqalar yanada qiziqarli kechadi. Futbol mutaxassislari va muxlislar bunday yangiliklarni intizorlik bilan kutmoqda.
Shunday qilib, Rossiya Kubogi keyingi mavsumda ham ko‘plab kutilmagan voqealar va qiziqarli o‘yinlarga boy bo‘ladi.

Команда Урал может показать неожиданный результат в Кубке России
По мнению бывшего футболиста московского "Спартака" Дмитрия Ананко, команда "Урал" из Екатеринбурга может показать неожиданный результат в следующем розыгрыше Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, команда "Урал" будет бороться за выход в Российскую Премьер-Лигу, одержав победу и с другими командами. Об этом он сообщил на телеканале "Матч ТВ".
Также первый тур группового этапа Кубка России пройдет с 29 по 31 июля. Первый этап по регионам запланирован на 5-7 августа.
В прошлом сезоне Кубок страны завоевал московский центральный спортивный клуб ЦСКА. Они победили команду "Ростов" в финале в серии пенальти.
Этот результат обрадовал футбольных болельщиков и повысил интерес к следующему сезону. В будущем успешное участие "Урала" может положительно сказаться на развитии российского футбола.
Конкуренция между командами возрастет, и турниры станут еще более интересными. Футбольные специалисты и болельщики с нетерпением ждут таких новостей.
Таким образом, Кубок России в следующем сезоне также будет богат на множество неожиданных событий и интересных игр