Sankt-Peterburgning "Zenit" klubining sobiq hujumchisi Aleksey Gasilin Moskvadagi CSKA jamoasining yangi mavsumdagi ishtiroki haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bosh murabbiy almashinuvidan so‘ng jamoa qanday o‘ynashi haqida taxminlarini aytdi. Gasilin CSKA haqida biroz xavotirda ekanligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa bahorgi g‘ayratini yo‘qotib qo‘yishi mumkin.
U CSKAda yuz bergan holatdan juda afsusda ekanini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, serbiyalik mutaxassis Marko Nikolich 2024/2025 yilgi mavsum yakunidan so‘ng "armeyskiy" klub bosh murabbiyi lavozimini tark etdi. Uning rahbarligida poytaxt klubi Rossiya kubogida g‘olib chiqdi va Premyer-ligada uchinchi o‘rinni egalladi. Yangi murabbiy sifatida Fabio Chelestini tayinlandi.
Endi jamoa yangi murabbiy qo‘l ostida yangi mavsumda o‘z kuchini sinaydi. Mutaxassislarning fikricha, jamoaning yangi bosh murabbiy rahbarligida qanday natija ko‘rsatishi jiddiy sinovga aylanadi.

Гасилин: ЦСКА может столкнуться с трудностями в новом сезоне
Бывший нападающий петербургского "Зенита" Алексей Гасилин высказал свое мнение о выступлении московского ЦСКА в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими предположениями о том, как команда будет играть после смены главного тренера. Гасилин отметил, что он немного обеспокоен ЦСКА. По его словам, команда может потерять весенний запал.
Он выразил сожаление по поводу ситуации, сложившейся в ЦСКА. Напомним, что сербский специалист Марко Николич покинул пост главного тренера "армейского" клуба по окончании сезона 2024/2025 годов. Под его руководством столичный клуб стал победителем Кубка России и занял третье место в Премьер-лиге. Новым тренером назначен Фабио Челестини.
Теперь команда под руководством нового тренера будет испытывать свои силы в новом сезоне. По мнению специалистов, результаты команды под руководством нового главного тренера станут серьезным испытанием.