Aston Villadan besh futbolchi shartnoma tugashi bilan ketdi
Aston Villa jamoasidan besh futbolchi shartnomalari tugagach ketishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. 35 yoshli shved darvozabon Robin Olsen, chempionat doirasida bir mavsumda to‘rtta o‘yinda maydonga tushgan, erkin agent sifatida o‘z vatani — Malme klubiga qaytadi. U 2019 yildan buyon Aston Villada o‘ynab kelayotgan edi. 29 yoshli markaziy himoyachi, ingliz futbolchisi Kortni Xaus ham Olsen bilan bir vaqtda klubga qo‘shilgan va endi erkin agent bo‘ladi.
U tizzasida jiddiy muammolar tufayli so‘nggi ikki yil ichida rasmiy o‘yinlarda maydonga tushmadi. Jamoaning yana uch nafar futbolchisi — qarzga berilgan Marko Asensio (PSJ), Markus Reshfordin (Manchester Yunayted) va Aksel Disasi (Chelsi) ham klubi tarkibini tark etdi. Ularning qarz muddati tugadi.

Пять футболистов покинули Астон Виллу по окончании контрактов
Пять футболистов команды Астон Вилла покинули клуб после окончания своих контрактов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте клуба. 35-летний шведский вратарь Робин Ольсен, который провел четыре матча в рамках чемпионата за один сезон, возвращается в свой родной клуб — Мальме в качестве свободного агента. Он играл за Астон Виллу с 2019 года. 29-летний центральный защитник, английский футболист Корни Хаус, также присоединился к клубу в одно время с Ольсеном и теперь станет свободным агентом.
Из-за серьезных проблем с коленом он не выходил на поле в официальных матчах последние два года. Еще трое футболистов команды — отданный в аренду Марко Асенсио (ПСЖ), Маркус Рашфорд (Манчестер Юнайтед) и Аксель Дисаси (Челси) также покинули состав клуба. Их срок аренды истек.