Duglas Augusto Rossiyaga vizani oldi, Krasnodarga o‘tadi
Nant yarim himoyachisi Duglas Augusto Rossiyaga uchish uchun viza oldi, bu haqda L’Equipe xabar berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqin kunlarda braziliyalik futbolchi Rossiyaga kelishi kutilmoqda. Uning Krasnodar klubi bilan shartnomasi taxminan 6,5 million yevroga baholanmoqda. Duglasga 28 yosh.
O‘tgan mavsumda u Fransiyaning Ligue 1 chempionatida 28 ta o‘yin o‘tkazib, 4 ta gol urdi va 2 ta golga assist qildi. Shu bilan birga, Nant klubi yana bir bor Fransiyaning yuqori divizionida qolishni ta’minladi. Bir hafta oldin Duglasning agentligi o‘zaro kelishuv jarayoni haqida bizning saytimiz uchun izoh berdi.
Ular futbolchining Krasnodarga o‘tishi borasidagi vaziyatni sharhlashdi. Hozircha barcha tomonlar kelishuvga yaqin turibdi va transfer tez orada amalga oshishi kutilmoqda.
Duglasning yangi klubida qanday o‘yin ko‘rsatishi va jamoaga qo‘shadigan hissasi futbol muxlislari tomonidan katta qiziqish bilan kutmoqda. Futbolchi o‘zining tajribasi va mahorati bilan Krasnodarning kuchayishiga yordam berishi kutilmoqda.

Дуглас Августо получил визу в Россию, переезжает в Краснодар
Полузащитник Нанта Дуглас Августо получил визу для полета в Россию, об этом сообщает L’Equipe. Об этом также сообщает Euro-football.ru.
В ближайшие дни ожидается приезд бразильского футболиста в Россию. Его контракт с клубом Краснодар оценивается примерно в 6,5 миллиона евро. Дугласу 28 лет.
В прошлом сезоне он провел 28 матчей в чемпионате Франции Лиги 1, забил 4 гола и сделал 2 голевые передачи. При этом клуб Нант еще раз обеспечил свое пребывание в высшем дивизионе Франции. Неделю назад агент Дугласа дал комментарий для нашего сайта о процессе взаимных соглашений.
Они прокомментировали ситуацию с переходом футболиста в Краснодар. Пока все стороны близки к соглашению, и трансфер ожидается в ближайшее время.
Как Дуглас проявит себя в новом клубе и какой вклад он внесет в команду, с большим интересом ожидают футбольные болельщики. Ожидается, что футболист поможет усилить Краснодар своим опытом и мастерством.