Karlos Augusto: Inter Jahon chempionatida ko‘proq harakat qilishi kerak edi
Milanlik "Inter" klubi Jahon klub chempionatidan braziliyalik "Fluminense" jamoasiga qarshi o‘yinda mag‘lubiyatga uchragani sababli chiqib ketdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Inter" himoyachisi Karlos Augusto jamoa bu o‘yinda ko‘proq ish qila olganini ta’kidlaydi. Eslatib o‘tamiz, "Inter" o‘yinda ikkita javobsiz gol o‘tkazib yubordi.
Bu son Chempionlar Ligasi finalidagi gollar sonidan kamroq bo‘lsa-da, mag‘lubiyat uchun yetarli bo‘ldi. Karlos Augusto o‘z fikrlarida shunday dedi: “Biz qo‘limizdan kelganini qildik, lekin ko‘p narsani amalga oshirishimiz kerak edi. O‘z imkoniyatlarimizdan to‘liq foydalanmadik, ular esa birinchi imkoniyatda gol urdi, aynan shu farqni yaratdi.
Hozir esa dam olish vaqti keldi, keyin esa oldimizda uzoq va mashaqqatli mavsum kutmoqda.” Shuni ham aytib o‘tish lozimki, "Inter" o'tgan Seriya A mavsumini ikkinchi o‘rinda yakunlagan edi. Bu natija jamoaning kuchli o‘yinini ko‘rsatadi, ammo Jahon klub chempionatida o‘zini to‘liq namoyon eta olmadi.

Карлос Августо: Интеру на чемпионате мира нужно было действовать активнее
Миланский клуб "Интер" вылетел из чемпионата мира клубов, проиграв бразильскому "Флуминенсе". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник "Интера" Карлос Августо подчеркивает, что команда могла сделать больше в этом матче. Напомним, что "Интер" пропустил два безответных гола.
Хотя это число меньше, чем количество голов в финале Лиги чемпионов, этого оказалось достаточно для поражения. Карлос Августо сказал: “Мы сделали все, что могли, но нам нужно было сделать гораздо больше. Мы не использовали все свои возможности, а они забили с первой же возможности, именно это и стало решающим.
Теперь пришло время отдохнуть, а затем нас ждет долгий и трудный сезон.” Также стоит отметить, что "Интер" завершил прошлый сезон Серии А на втором месте. Этот результат демонстрирует сильную игру команды, однако на чемпионате мира клуб не смог полностью проявить себя.