Alonso: Mbappe va Vinisius jamoaviy o‘yinni yaxshilashi kerak
Madridning “Real” jamoasi boshqaruvchisi Xabi Alonso Kylian Mbappe va Vinisius Junior haqidagi savollarga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyalik va braziliyalik futbolchilar Karlo Anchelottining rahbarligida to'p yo‘q paytda yetarlicha ishlamaganlari aytiladi, bu esa jamoaning himoyasida muammolar paydo bo‘lishiga sabab bo‘lgan. OAV vakillari yangi murabbiydan ushbu masalani qanday hal qilishi haqida muntazam so‘rashadi.
Alonso matbuot anjumanida shunday dedi: “Mbappe va Vinisius? Biz barcha o‘yinchilar birgalikda ishlashi kerak degan jamoaviy fikrga amal qilmoqchimiz.
To'p bo‘lmagan paytda nima qilishimiz kerakligini yaxshi bilamiz va futbolchilarimizning individual qobiliyatlarini qanday qo‘llashni ham bilamiz. Hujumchilar farqni yaratishi zarur.” 1 iyul kuni “Real” jamoasi Jahon klub chempionatining 1/8 finalida “Yuventus”ga qarshi o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin katta ahamiyatga ega bo‘lib, jamoaning keyingi bosqichga chiqishida muhim rol o‘ynaydi. Murabbiy va futbolchilar ushbu bellashuvga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Jamoa himoyasini mustahkamlash va hujumda samaradorlikni oshirish ustida alohida ishlamoqda. Bu o‘yin muxlislar va futbol mutaxassislari tomonidan katta e’tibor bilan kutilyapti.

Алонсо: Мбаппе и Винисиус должны улучшить командную игру
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо ответил на вопросы о Килиане Мбаппе и Винисиусе Жуниоре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говорят, что французский и бразильский футболисты недостаточно работали без мяча под руководством Карло Анчелотти, что привело к проблемам в защите команды. Представители СМИ регулярно спрашивают нового тренера, как он собирается решить эту проблему.
На пресс-конференции Алонсо сказал: "Мбаппе и Винисиус? Мы хотим следовать командной идее, что все игроки должны работать вместе.
Мы хорошо знаем, что делать, когда мяча нет, и также знаем, как использовать индивидуальные способности наших футболистов. Нападающие должны создавать разницу." 1 июля "Реал" сыграет против "Ювентуса" в 1/8 финала чемпионата мира клубов.
Этот матч имеет большое значение и сыграет важную роль в выходе команды на следующий этап. Тренер и футболисты серьезно готовятся к этому противостоянию.
Команда отдельно работает над укреплением защиты и повышением эффективности в атаке. Эта игра ожидается с большим вниманием со стороны болельщиков и футбольных специалистов.