Manchester Siti va Al-Xilol jamoalari Jahon klub chempionati musobaqasining 1/8 final bosqichidagi uchrashuv uchun asosiy tarkiblarini e’lon qilishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Manchester Siti tarkibida Ederson, Nunes, Dias, Gvardiola, Nuri, Gyundogan, Bernardo, Reynders, Doku, Xolan va Savinyo o‘rin olgan. Al-Xilol jamoasida esa Bunu, Kanselu, Al-Davsari, Kulibali, Lodi, Neves, Milinkovich-Savich, Al-Xarbi, Malkom, Markos Leonardo va Kanno maydonga tushadi. Uchrashuv 1 iyul kuni AQShda bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 4:00 da boshlanadi.
Ushbu o‘yinda g‘olib chiqqan jamoa chorak finalda Braziliyaning Fluminense jamoasi bilan to‘qnash keladi. Fluminense jamoasi shu paytgacha Milanning Inter klubi ustidan 2:0 hisobida g‘alaba qozongan. Musobaqa jahonning eng kuchli klublarini birlashtiradigan muhim turnir bo‘lib, jamoalar o‘rtasida qiziqarli va shiddatli bahslar bo‘lib o‘tmoqda.
Manchester Siti va Al-Xilolning asosiy tarkiblari va ularga bo‘lgan ishonch o‘yinning qizg‘in kechishiga xizmat qiladi. Har ikkala jamoa ham g‘alabaga intilib, keyingi bosqichga chiqishni maqsad qilgan.
Ushbu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi, chunki jahon futbolining yuqori darajasi namoyon bo‘ladi.

Холан выходит на поле в основном составе Манчестер Сити
Команды Манчестер Сити и Аль-Хилаль объявили составы на матч 1/8 финала чемпионата мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В составе Манчестер Сити играют Эдерсон, Нуньес, Диас, Гвардиола, Нури, Гюндоган, Бернардо, Рейндрес, Доку, Холан и Савиньо. В команде Аль-Хилаль на поле выйдут Буну, Канселу, Аль-Давсари, Кулибали, Лоди, Невес, Миленкович-Савич, Аль-Харби, Малком, Маркос Леонардо и Канно. Матч пройдет 1 июля в США и начнется в 4:00 по московскому времени.
Команда, которая победит в этом матче, встретится в четвертьфинале с бразильским клубом Флуминенсе. Команда Флуминенсе до сих пор одержала победу над миланским Интером со счетом 2:0. Этот турнир является важным событием, объединяющим сильнейшие клубы мира, и между командами проходят интересные и напряженные поединки.
Основные составы Манчестер Сити и Аль-Хилаль и доверие к ним способствуют жаркой атмосфере игры. Обе команды стремятся к победе и нацелены на выход в следующий этап.
Эта игра вызовет большой интерес у болельщиков, так как продемонстрирует высокий уровень мирового футбола.