Fenerbaxche PSJdan Asensioni ijaraga olmoqchi
Ispaniyalik yarim himoyachi Marko Asensio «PSJ» klubidan yana ijaraga berilishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘tgan mavsumning ikkinchi qismini «Aston Villa» jamoasida o‘tkazdi. Jurnalist Ekrem Konurning xabariga ko‘ra, turk klubi «Fenerbaxche» 29 yoshli Asensioni ijaraga olishga harakat qilmoqda. Biroq, futbolchining oylik maoshi 13-14 million yevro bo‘lgani sababli, bu jarayon murakkabliklarga duch kelmoqda.
Manbalar ta’kidlashicha, «Fenerbaxche» «PSJ»dan Asensioning maoshining bir qismini qoplashni so‘ragan, ammo hozircha rasmiy taklif berilgan emas. Oldinroq «Fenerbaxche» bosh murabbiyi Zhoze Mourinyo Asensio bilan shaxsan uchrashgani haqida xabarlar tarqalgan edi. 2024/25 yilgi mavsum davomida Asensio barcha musobaqalarda jami 37 o‘yinda maydonga tushib, o‘n nafar gol urdi va beshta golli uzatma berdi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘ldi va kelajakda ham jamoalar o‘rtasida muzokaralar davom etishi kutilmoqda.

Фенербахче хочет арендовать Асенсьона у ПСЖ
Испанский полузащитник Марко Асенсио может быть снова отдан в аренду клубом «ПСЖ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он провел вторую половину прошлого сезона в команде «Астон Вилла». По информации журналиста Экрема Конура, турецкий клуб «Фенербахче» пытается арендовать 29-летнего Асенсио. Однако процесс сталкивается с трудностями, так как зарплата футболиста составляет 13-14 миллионов евро.
Источники отмечают, что «Фенербахче» попросил «ПСЖ» покрыть часть зарплаты Асенсио, но пока официального предложения не было сделано. Ранее сообщалось, что главный тренер «Фенербахче» Жозе Моуринью лично встречался с Асенсио. В течение сезона 2024/25 Асенсио сыграл в 37 матчах во всех соревнованиях, забив десять голов и сделав пять голевых передач. Его вклад в команду был значительным, и в будущем ожидается продолжение переговоров между клубами.