Zabolotniy «Spartak» hujumini kuchaytiradi
Sobiq "Spartak" futbolchisi Aleksandr Mostovoy forvard Anton Zabolotniyning poytaxt klubi safiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning aytishicha, "Spartak" jamoasiga ko‘plab o‘yinlarda aynan shunday turdagi hujumchi yetishmagan, u maydonda kuchli bo‘lib, bosh bilan ham gol urish qobiliyatiga ega. Zabolotniyda aynan shunday xususiyatlar bor va u jamoaga foyda keltiradi.
Oldinroq "Spartak" klubi matbuot xizmati 34 yoshli hujumchi bilan mehnat shartnomasini rasmiy ravishda imzolaganini e’lon qilgan edi. Klub bosh direktori ma’lum qilishicha, shartnoma bir mavsumga tuzilgan, keyin uni yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud.
O‘tgan Rossiya chempionatida Zabolotniy 29 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Ushbu transfer poytaxt klubi hujum chizig‘ini kuchaytirishi kutilmoqda va futbolchi jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Заболотный «Спартак» усиливает атаку
Бывший футболист "Спартака" Александр Мостовой высказался о переходе форварда Антона Заболотного в состав столичного клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, "Спартаку" не хватало именно такого типа нападающего в многих играх, он силен на поле и способен забивать голы головой. У Заболотного есть именно такие качества, и он принесет пользу команде.
Ранее пресс-служба клуба "Спартак" официально объявила о подписании трудового контракта с 34-летним нападающим. Генеральный директор клуба сообщил, что контракт заключен на один сезон, с возможностью продления еще на один год.
В прошлом чемпионате России Заболотный выходил на поле в 29 матчах и смог забить 6 голов. Ожидается, что этот трансфер усилит атакующую линию столичного клуба, и футболист окажет положительное влияние на команду.