Zabolotniyning “Spartak”ga o‘tishi hazil bilan kutib olindi
Zarema Salihova, “Spartak”ning sobiq egasi Leonid Fedunning xotini, 34 yoshli hujumchi Anton Zabolotniy jamoaga qo‘shilishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Salihovaning izohi biroz hazilomuz ohangda bo‘ldi. U “qizil-oq” jamoaning rahbarlari Malyishev va Jdanov “Spartak uzoq umr ko‘rishi” nomli ijtimoiy loyiha ochganini aytdi.
Ushbu loyiha 30 yoshdan oshgan futbolchilar uchun mo‘ljallangan bo‘lib, ular oldin qaysi jamoada o‘ynagani muhim emas. Salihova shunday dedi: “Bu yerda har bir insonga xush kelibsiz deyishadi! Dovbnya yolg‘on gapirmaydi.
Eng asosiysi, ko‘z sog‘lig‘ini o‘z vaqtida tekshirish, reabilitatsiya jarayonlarini kechiktirmaslik va nonushtalarni o'tkazib yubormaslik kerak. Shunda ‘Spartak’ sanatoriyasiga xush kelibsiz.” Bu so‘zlarni Sport24 manbasi keltirdi. Eslatib o‘tamiz, yaqinda “Spartak” 38 yoshli darvozabon Aleksandr Dovbnya bilan shartnomani uzaytirdi.
Premer-liganing birinchi turida “Spartak” Makhachqala shahrining “Dinamo” jamoasi bilan o‘ynaydi. O‘yinning aniq sanasi hozircha ma’lum qilinmagan.

Переход Заболотного в "Спартак" был встречен с юмором
Зарема Салихова, жена бывшего владельца “Спартака” Леонида Федуна, высказала свое мнение о присоединении 34-летнего нападающего Антона Заболотного к команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Комментарий Салиховой был немного шутливым. Она сказала, что руководители “красно-белых” Малышев и Джданов открыли социальный проект под названием “Спартак долго жить”.
Этот проект предназначен для футболистов старше 30 лет, и не имеет значения, в какой команде они играли раньше. Салихова сказала: “Здесь каждому человеку говорят добро пожаловать! Довбня не лжет.
Самое главное — вовремя проверять здоровье глаз, не откладывать реабилитационные процессы и не пропускать завтраки. Тогда добро пожаловать в санаторий ‘Спартак’.” Эти слова привел источник Sport24. Напоминаем, что недавно “Спартак” продлил контракт с 38-летним вратарем Александром Довбней.
В первом туре Премьер-лиги “Спартак” сыграет с командой “Динамо” из Махачкалы. Точная дата игры пока не известна.