Lokomotivning sobiq prezidenti Nikolay Naumov internet nashri Euro-Futbol.ru bilan suhbatda forvard Anton Zabolotniyning Spartak jamoasiga yordam bera olmasligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, Zabolotniyning Spartak uchun foydasi bo‘lmasligi ehtimoli katta. Naumovning fikricha, ehtimol, bosh murabbiy Stankovich hujumda bosh bilan yaxshi o‘ynaydigan futbolchi bilan o‘ynashni xohlab, aynan Zabolotniyni chaqirgan.
Lekin u Zabolotniyning «Himki»dagi o‘yinini ko‘rib, uning kuchsizligini ko‘rgan va shuning uchun Spartakda ham yordam bera olmas deb hisoblaydi. Shu bilan birga, jamoa uni sinab ko‘rishga qaror qilganini aytdi, chunki futbolchi bepul kelgan va kichik maosh bilan u sinovdan o‘tadi.
Naumov bu ishdan umidvor emasligini ta’kidladi. 1 iyul kuni Spartak 34 yoshli Anton Zabolotniy bilan shartnoma imzolaganini e’lon qildi.
Ushbu shartnoma tomonlar o‘rtasida 2026 yil yozigacha amal qiladi. Umuman olganda, Naumovning fikricha, Zabolotniyning Spartakga qo‘shilishi jamoaning kuchayishiga katta hissa qo‘shmaydi va bu qaror muvaffaqiyatli bo‘lmasligi mumkin.

Наумов: Заболотный не сможет помочь Спартаку
Бывший президент Локомотива Николай Наумов в интервью интернет-изданию Euro-Futbol.ru высказал свое мнение о том, что форвард Антон Заболотный не сможет помочь команде Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что вероятность того, что Заболотный не принесет пользы Спартаку, велика. По мнению Наумова, возможно, главный тренер Станкевич захотел сыграть с футболистом, который хорошо играет головой в атаке, и именно поэтому вызвал Заболотного.
Однако он, посмотрев игру Заболотного в «Химках», увидел его слабости и поэтому считает, что он не сможет помочь и в Спартаке. В то же время он отметил, что команда решила его протестировать, так как футболист пришел бесплатно и с небольшой зарплатой он пройдет испытательный срок.
Наумов подчеркнул, что не надеется на этот шаг. 1 июля Спартак объявил о подписании контракта с 34-летним Антоном Заболотным.
Данный контракт будет действовать между сторонами до лета 2026 года. В целом, по мнению Наумова, присоединение Заболотного к Спартаку не внесет значительного вклада в усиление команды, и это решение может оказаться неудачным.