Mateus Alves CSKAga o‘tish jarayonida turibdi
Braziliyaning "San-Paulu" klubida o‘ynovchi Mateus Alves jamoa bilan mashg‘ulotlarni to‘xtatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tez orada u Moskvaning CSKA klubiga o‘tishi mumkinligi haqida Globo xabar bermoqda. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, "qizil-ko‘k" jamoa ushbu transfer bo‘yicha muhokamalar olib bormoqda va kelishuv haftaning oxirida yakunlanishi ehtimoli bor.
Transfer summasi taxminan olti million yevro bo‘lishi kutilmoqda. 20 yoshli o‘yinchi ko‘proq hujumchi yarim himoyachi pozitsiyasida maydonga tushadi.
U joriy mavsumda 25 o‘yinda ishtirok etib, to‘rtta gol urgan va beshta samarali uzatma amalga oshirgan. Yoshlar jamoasida esa 10 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol va uchta assist qayd etgan.
Mateus Alvesning yangi jamoasida ham o‘zini namoyon etishi kutilmoqda. Bu transfer futbolchilarning karyerasida muhim qadam bo‘lib, u yangi imkoniyatlar yaratadi.
Shuningdek, "San-Paulu" klubi uchun ham bu o‘zgarishlar yangi strategiya doirasida amalga oshmoqda. Yaqin kunlarda rasmiy bayonotlar va qo‘shimcha ma’lumotlar e’lon qilinadi.

Mateus Alves стоит в процессе перехода в ЦСКА
Игрок бразильского клуба "Сан-Паулу" Матеус Алвес приостановил тренировки с командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Скоро он может перейти в московский клуб ЦСКА, сообщает Globo. По данным источника, "красно-синие" ведут переговоры по этому трансферу, и есть вероятность, что соглашение будет достигнуто к концу недели.
Сумма трансфера ожидается примерно в шесть миллионов евро. 20-летний игрок чаще всего выходит на поле в позиции атакующего полузащитника.
В этом сезоне он принял участие в 25 матчах, забил четыре гола и сделал пять результативных передач. В молодежной команде он также сыграл в 10 матчах, забив четыре гола и сделав три ассиста.
Ожидается, что Матеус Алвес проявит себя и в новой команде. Этот трансфер станет важным шагом в карьере футболиста и откроет новые возможности.
Также для клуба "Сан-Паулу" эти изменения происходят в рамках новой стратегии. В ближайшие дни будут опубликованы официальные заявления и дополнительная информация.