Sobiq italyan hujumchisi Kristian Vyeriy «Bolonya» jamoasi bosh murabbiyi Vinchenzo Italianoni yuqori baholaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U murabbiy bilan birga klubni Italiya Kubogi finalida g‘alabaga olib borgan. Vyeriy uni Yevropaning eng yaxshi murabbiylaridan biri deb hisoblaydi.
Vinchenzo Italiano «Bolonya» uchun haqiqiy qahramon hisoblanadi. U allaqachon to‘rtta finalda o‘ynagan – uchtasi «Fiorentina» bilan, bittasi esa «Bolonya» bilan.
Finalga chiqish juda qiyin jarayon. Shuning uchun «Bolonya» jamoasi uning xizmatlarini saqlab qolganidan katta foyda ko‘rdi, deb ta’kidlaydi Vyeriy.
Yangi italyan chempionati mavsumi avgust oyida boshlanadi. Bu yilgi musobaqada jamoalar kuchli o‘yin ko‘rsatishga intiladi.
Vinchenzo Italianoning tajribasi va yetakchiligi «Bolonya»ga yanada yuqori natijalarga erishishda yordam beradi. Uning rahbarligida klub kelajakda ham muvaffaqiyatlarga erishishi kutilmoqda.

Винченцо Итальяно «Болонья» проиграла в Кубке Италии
Бывший итальянский нападающий Кристиан Вьери высоко оценивает главного тренера команды «Болонья» Винченцо Итальяно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он вместе с тренером привел клуб к победе в финале Кубка Италии. Вьери считает его одним из лучших тренеров Европы.
Винченцо Итальяно считается настоящим героем для «Болоньи». Он уже сыграл в четырех финалах – три с «Фиорентиной» и один с «Болоньей».
Выход в финал – это очень сложный процесс. Поэтому команда «Болонья» получила большую пользу от того, что сохранила его услуги, подчеркивает Вьери.
Новый сезон итальянской чемпионата начнется в августе. В этом году команды стремятся продемонстрировать сильную игру.
Опыт и лидерство Винченцо Итальяно помогут «Болонье» достичь еще более высоких результатов. Ожидается, что под его руководством клуб добьется успехов и в будущем.