Oliviye Jiru Fransiyaning Lill klubiga qo‘shildi
Fransuziya futbolining tajribali o’yinchisi Oliviye Jiru Shimoliy Amerikadagi unchalik muvaffaqiyatli bo’lmagan chiqishlaridan so’ng vatani Fransiyaga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Lill” klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu klub bir necha yil oldin “PSJ”ning hukmronligini to’xtatib, mamlakat chempioni bo’lgan edi.
O’zi Oliviye Jiru ham avval Fransiya chempioni bo’lgan, ammo bu 2012 yilda “Monpelye” jamoasi bilan ro’y bergan edi. Hozir u qayerda ekanligi haqida aniq ma’lumot yo’q. “Lill” oilamning istaklarini qondirish uchun ko’p ish qildi, men esa jamoaga maydonda ham, maydon tashqarisida ham foydali bo’lishni xohlayman, dedi Jiru.
U yosh futbolchilarga o’qitish va texnik shtabga yordam berish niyatida ekanligini ham aytdi. Shuningdek, Yevropa Ligasi musobaqasida o’ynash fikri uni qiziqtiradi.
“Lill” Fransiyaning eng muhim klublaridan biri hisoblanadi, deb ta’kidladi futbolchi. Bu shartnoma Oliviye Jiruning faoliyatida yangi sahifa ochilishi mumkinligini ko’rsatadi va u jamoaga katta foyda keltirishga intilmoqda.

Оливье Жиру присоединился к клубу Лилль во Франции
Опытный игрок французского футбола Оливье Жиру вернулся на родину во Францию после не слишком успешных выступлений в Северной Америке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подписал контракт с клубом «Лилль». Этот клуб несколько лет назад остановил гегемонию «ПСЖ» и стал чемпионом страны.
Сам Оливье Жиру также ранее становился чемпионом Франции, но это произошло в 2012 году с командой «Монпелье». В настоящее время нет точной информации о том, где он находится. «Лилль» сделал много для удовлетворения желаний моей семьи, и я хочу быть полезным команде как на поле, так и вне его, сказал Жиру.
Он также отметил, что намерен обучать молодых футболистов и помогать техническому штабу. Кроме того, его интересует возможность играть в Лиге Европы.
«Лилль» является одним из самых важных клубов Франции, подчеркнул футболист. Этот контракт может открыть новую страницу в карьере Оливье Жиру, и он стремится принести команде большую пользу.