Hujumchi Jonatan Devid "Yuventus"ga o‘tishga ancha yaqinlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tomonlar "eski sinyora"ning Klub jahon chempionati 1/8 finalida Madridning "Real" jamoasiga qarshi o‘yindan keyin muzokaralarni davom ettirishdi. Ushbu o‘yinda Igor Tudor jamoasi 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lgan.
Bu haqda mashhur insayder Fabrisio Romano yangi hisobotida ma’lumot berdi. 25 yoshli futbolchining transferi yaqin kunlarda amalga oshishi kutilmoqda. Jonatan Devid 1 iyuldan rasmiy ravishda erkin agentga aylandi, uning "Lill" bilan shartnomasi yakunlandi.
Kanadalik futbolchi to‘rt yil davomida fransuz klubi safida o‘ynadi. Uning xizmatlariga Milanning "Inter", "Napoli" va Angliya Premer Ligasi klublari ham qiziqish bildirib kelmoqda.
Ushbu jarayonlarda "Yuventus"ning faol ishtiroki futbolchining Italiyaga ko‘chib o‘tish ehtimolini oshirmoqda. Jonatan Devidning yangi jamoasida qanday rol o‘ynashi ko‘pchilik tomonidan kuzatilmoqda.

Ювентус близок к покупке Джонатана Дэвида
Нападающий Джонатан Дэвид значительно приблизился к переходу в "Ювентус". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стороны продолжили переговоры после матча 1/8 финала клубного чемпионата мира "старой синьоры" против мадридского "Реала". В этом матче команда Игоря Тудора потерпела поражение со счетом 0:1.
Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо в своем новом отчете. Ожидается, что трансфер 25-летнего футболиста состоится в ближайшие дни. Джонатан Дэвид с 1 июля официально стал свободным агентом, его контракт с "Лиллем" завершился.
Канадский футболист играл за французский клуб на протяжении четырех лет. На его услуги также проявляют интерес миланский "Интер", "Наполи" и клубы английской Премьер-лиги.
Активное участие "Ювентуса" в этих процессах повышает вероятность перехода футболиста в Италию. Многие наблюдают, какую роль Джонатан Дэвид сыграет в своей новой команде.