Grishin: Zabolotny hech qachon eng yaxshi to‘purar bo‘lmaydi
Sobiq yarim himoyachi Aleksandr Grishin hujumchi Anton Zabolotning Moskva Spartak klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis futbolchining faoliyatidagi ko‘rsatkichlari unchalik yuqori emasligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotning 199 ta o‘yinda 42 ta gol urgani statistik jihatdan o‘rtacha natija hisoblanadi.
Bu esa yiliga taxminan olti golga teng bo‘ladi. Shunday qilib, u hech qachon eng yaxshi to‘purar bo‘la olmaydi.
Shu bilan birga, veteran futbolchining mehnatkash va o‘z kuchi bilan o‘zi yaxshilangan o‘yinchi ekanligini tan oldi. Spartak klubi 34 yoshli Zabolotny bilan bir yillik shartnoma imzoladi.
O‘tgan mavsumda u Podmoskovye Ximki jamoasida o‘ynadi. Bu transfer klub uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochishi mumkin.

Гришин: Заболотный никогда не станет лучшим бомбардиром
Бывший полузащитник Александр Гришин высказался о переходе нападающего Антона Заболотного в московский Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист отметил, что показатели футболиста в карьере не так уж высоки. По его словам, 42 гола в 199 матчах Заболотного являются статистически средним результатом.
Это примерно соответствует шести голам в год. Таким образом, он никогда не станет лучшим бомбардиром.
В то же время он признал, что ветеран-футболист является трудолюбивым и улучшившим свои навыки игроком. Клуб Спартак подписал годовой контракт с 34-летним Заболотным.
В прошлом сезоне он играл в подмосковной команде Химки. Этот трансфер может открыть новые возможности для клуба.