Aleksandr Lyakazet Saudiya Neom klubiga qo‘shildi
Sobiq Fransiya terma jamoasi va Londonning Arsenal klubida to‘p surgan hujumchi Aleksandr Lyakazet Saudiya Arabistoni chempionatiga ko‘chib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli futbolchi Neom klubi bilan mehnat shartnomasini imzoladi, deb xabar beradi klub matbuot xizmati. Lyakazet Saudiya jamoasiga erkin agent maqomida qo‘shildi. Tomonlar o‘rtasidagi shartnoma muddati oshkor qilinmadi.
O‘tgan mavsumda Aleksandr Lion klubida o‘ynagan. U Fransiya chempionatida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 2 ta golga uzatma berdi. Shuni ta’kidlash lozimki, Neom Saudiya Arabistoni yuqori divizionida yangi ishtirokchi hisoblanadi.
Lyakazetning bu transferi Saudiya chempionatining raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi. Klub rahbariyati tajribali futbolchining jamoaga qo‘shilishi bilan natijalar yaxshilanishiga umid qilmoqda.

Александр Ляказет присоединился к клубу Саудовской Аравии Неом
Бывший нападающий сборной Франции и лондонского Арсенала Александр Ляказет перешел в чемпионат Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний футболист подписал трудовой контракт с клубом Неом, сообщает пресс-служба клуба. Ляказет присоединился к саудовской команде в статусе свободного агента. Срок контракта между сторонами не раскрыт.
В прошлом сезоне Александр играл в клубе Лион. Он провел 30 матчей в чемпионате Франции, забил 15 голов и сделал 2 голевые передачи. Стоит отметить, что Неом является новым участником высшего дивизиона Саудовской Аравии.
Этот трансфер Ляказета будет способствовать повышению конкурентоспособности чемпионата Саудовской Аравии. Руководство клуба надеется, что с приходом опытного футболиста результаты улучшатся.