Krasnodar ilk marta Rossiya chempioni bo‘ldi
Rossiyaning Premyer Ligasida oxirgi mavsumda chempionlikni qo‘lga kiritgan Krasnodar jamoasi haqida fikr bildirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rostov klubining hujumchisi Daniil Utkin, hozirda Kaliningradning Baltika jamoasida ijara asosida o‘ynayotgan futbolchi, Krasnodarning muvaffaqiyatidan juda mamnunligini bildirdi. U Galitskiyga alohida minnatdorchilik bildirib, shuningdek, jamoa murabbiyi Murad Musaev va Sergey Nikolaevichni ham tabriklaganini aytdi.
Daniil Utkinning so‘zlariga ko‘ra, u bu g‘alabadan juda faxrlanadi va bu unga katta quvonch baxsh etgan. Krasnodar jamoasi tarixida birinchi marta Rossiya Premyer Ligasi chempionligini qo‘lga kiritdi.
Murad Musaev boshchiligidagi jamoa oxirgi turda Moskva Dinamosini 3:0 hisobida mag‘lub etib, Peterburgning Zenit jamoasidan atigi bitta ochko ustun bo‘lishga muvaffaq bo‘ldi. Bu g‘alaba Krasnodarning jahon futbol maydonida yangi marralarni zabt etishida muhim qadam bo‘ldi.
Ularning bu muvaffaqiyati Rossiyadagi futbol ixlosmandlari tomonidan katta e’tirofga sazovor bo‘ldi. Shuningdek, jamoa a’zolari va murabbiylar kelajakda ham shunday yutuqlarni davom ettirishga intilishlarini aytishmoqda.

Krasnodar впервые стал чемпионом России
О команде Краснодар, которая завоевала чемпионство в последнем сезоне Российской Премьер-Лиги, высказались. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Нападающий Ростова Даниил Уткин, который сейчас играет в аренде за Балтику из Калининграда, выразил свою большую радость по поводу успеха Краснодара. Он поблагодарил Галицкого, а также поздравил тренера команды Мурада Мусаева и Сергея Николаевича.
По словам Даниила Уткина, он очень гордится этой победой, и она принесла ему большое счастье.
Команда Краснодар впервые в своей истории завоевала чемпионство в Российской Премьер-Лиге.
Под руководством Мурада Мусаева команда в последнем туре одержала победу над московским Динамо со счетом 3:0, что позволило им опередить питерский Зенит всего на одно очко. Эта победа стала важным шагом для Краснодара в завоевании новых высот в мировом футболе.
Их успех был высоко оценен футбольными болельщиками в России. Также члены команды и тренеры заявили, что будут стремиться к таким же достижениям в будущем.